آزمون GRE و همه چیز در خصوص آن

به گزارش وبلاگ بهسا، آزمون GRE یک آزمون استاندارد است که برای پذیرش در بیشتر مدارس تحصیلات تکمیلی کانادا مورد احتیاج است . آزمون GRE توسط سرویس تست آموزشی (ETS) اداره می گردد . ETS در سال 1949 تأسیس شد و از آن موقع آزمون را برگزار می نماید . GRE در بیش از 1000 مرکز در بیش از 160 کشور دنیا در دسترس است . هدف اصلی GRE ، اندازه گیری استدلال کلامی ، استدلال کمی ، نگارش تحلیلی و مهارت های تفکر انتقادی است . تمام دانشگاه ها دارای الزامات واجد شرایط متفاوت هستند و نمرات GRE پذیرفته شده توسط دانشگاه ها نیز تا حد زیادی متفاوت است . بسیاری از دانشگاه ها اهمیت زیادی برای نمرات آزمون GRE قائلند . زیرا می تواند عامل مشخص کننده ای برای پذیرش در بعضی از کالج ها و دانشگاه های برتر دنیا باشد .

آزمون GRE و همه چیز در خصوص آن

بسیاری از business school ها در دنیا خصوصا کانادا GRE را یک پیش احتیاج برای پذیرش در برنامه های مختلف اعلام نموده اند . نمرات آزمون توسط موسسات در سراسر دنیا برای آنالیز و ارزیابی توانایی دانشجویان و آنالیز این که آیا آن ها واجد شرایط برنامه های تحصیلات تکمیلی هستند استفاده می گردد .

آزمون GRE موضوعی

این نوع آزمون معمولا برای business school های مختلف مورد احتیاج نیست . آزمون موضوعی بیشتر بر تست دانش دانشجوبان در یک موضوع خاص مانند سلول و مولکولی زیست شناسی ، بیوشیمی ، شیمی ، زیست شناسی ، ادبیات در زبان انگلیسی ، فیزیک ، ریاضیات و روانشناسی متمرکز شده است . اگرچه GRE پیش احتیاج بسیاری از رشته ها نیست ، اگر آن ها را برای کمیته پذیرش ارسال کنید ، آن ها مطمئنا نمرات شما را در ارائه پذیرش در نظر می گیرند . این می تواند به شما یاری کند تا اپلیکیشن خود را قوی تر کنید .

آزمون GRE تجدید نظر شده (GRE Revised General Test)

این آزمون هیچ زمینه خاصی از مطالعه مانند تست موضوعی را در خود نمی بیند . این آزمون به خوبی ساختار یافته و استدلال کلامی ، استدلال کمی ، تفکر انتقادی و مهارت های نوشتاری تحلیلی را می سنجد . متقاضیان می توانند از آزمون مبتنی بر کاغذ یا آزمون مبتنی بر کامپیوتر استفاده نمایند . آزمون مبتنی بر کاغذ سه بار در سال رخ می دهند و به طور کلی در مناطقی که تست های مبتنی بر کامپیوتر در دسترس نیستند ، برگزار می گردد . داوطلبان اجازه دارند هر ماه یک مرتبه آزمون بدهند و در 12 ماه بیش از 5 مرتبه نمی توانند در آزمون شرکت نمایند .

در ارزیابی استدلال کمی و کلامی آزمون GRE ، نمرات بین 130 تا 170 امتیاز می باشد . برای بخش نوشتاری تحلیلی ، رنج نمرات بین 0 تا 6 می باشد . دو بخش کلامی و دو بخش ریاضی برای آزمون تجدید نظر شده وجود دارد . بعضی از بخش ها سازگار با کامپیوتر نیستند . دشواری سوالات به پاسخ هایی که در طول آزمون ارائه می کنید ، بستگی دارد . سوالات هر بخش به این که در بخش قبلی آزمون چقدر پیروز بوده اید ، بستگی دارد .

ثبت نام در آزمون GRE

ثبت نام برای GRE به صورت straight-forward است . مراکز آزمون در سراسر دنیا واقع شده اند و بیشتر مکان ها هفت روز هفته باز هستند . ثبت نام برای GRE به صورت first-come, first-served basis است . بنابراین ، بهتر است قبل از ثبت نام از تاریخ ، زمان و مکان مورد نظر برای شرکت در آزمون مطلع باشید .

هزینه آزمون GRE

Standard Test Administration

GRE Revised General Test registration fees - $195

Special Handling Fees

  • Late registration fee (paper-based test, Online registration only) - $25
  • Stand by testing (paper based test only) - $25
  • Rescheduling fee - $50
  • Changing test center - $50

Scoring Service

  • Additional Score Report (ASR) per recipient - $27
  • Question/Answer Review Service - Quantitative and Verbal Reasoning sections only - $50
  • Paper-based test multiple-choice hand scoring - $30
  • Score reinstatement fee - $30

مترجم : امید کریمی

لینک مفید : تحصیل در کانادا

منبع : www.degreefromcanada.com

آخرین اخبار استرالیا

منبع: studyunique

به "آزمون GRE و همه چیز در خصوص آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون GRE و همه چیز در خصوص آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید