آسپرین؛معجزه ای برای بیماران وخیم کرونایی؟!

به گزارش وبلاگ بهسا، محققان دریافتند که مصرف آسپرین با کاهش 44 درصدی خطر قرارگیری در زیر دستگاه ونتیلاتور، کاهش 43 درصدی خطر پذیرش در ICU و همچنین کاهش 47 درصدی خطر مرگ در بیمارستان در مقایسه با کسانی که آسپرین مصرف نمی کردند، مرتبط بود.

آسپرین؛معجزه ای برای بیماران وخیم کرونایی؟!

در مطالعه ای جدید معین شده است، دارویی که برای بیماران قلبی مفید است، احتمال مرگ و شدت بیماری کرونا را کاهش می دهد.دانشمندان با آزمایش آسپرین روی بیماران وخیم کرونایی که در بیمارستان بستری بودند، دریافتند این دارو می تواند بیش از چهل درصد احتمال مرگ ناشی از کرونا را کاهش دهد.

متخصصان دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند می گویند که این یافته ها استفاده از آسپرین را برای جلوگیری از عوارض شدید کرونا تحقق می بخشد.

مردم از آسپرین به عنوان رقیق کننده خون برای کاهش خطر حملات قلبی و مغزی یا مدیریت بیماری های قلبی استفاده می کنند. آسپرین که به عنوان داروی ضد التهابی استفاده می شود، این توانایی را دارد که جلوی لخته شدن خون را بگیرد و برای بیماری هایی که باعث افزایش غلظت خون می شود مفید است.

در این مطالعه، 412 بیمار کرونایی با میانگین سنی 55 سال که در چند ماه اخیر به دلیل ابتلاء به این عفونت در بیمارستان مریلند بستری شده بودند، مورد بررسی قرار گرفتند. حدود یک چهارم بیماران قبل از بستری شدن در بیمارستان یا بلافاصله بعد از بستری شدن در بیمارستان به خاطر کنترل بیماری قلبی عروقی شان، روزانه آسپرین با دوز پایین مصرف می کردند.

محققان دریافتند که مصرف آسپرین با کاهش 44 درصدی خطر قرارگیری در زیر دستگاه ونتیلاتور، کاهش 43 درصدی خطر پذیرش در ICU و همچنین کاهش 47 درصدی خطر مرگ در بیمارستان در مقایسه با کسانی که آسپرین مصرف نمی کردند، مرتبط بود.

جاناتان چو، استاد دانشگاه و متخصص بیهوشی در بیمارستان مریلند گفت: این نتایج نیاز به تحقیقات بیشتری دارد و باید به صورت تصادفی نیز این دارو مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: فرادید

به "آسپرین؛معجزه ای برای بیماران وخیم کرونایی؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسپرین؛معجزه ای برای بیماران وخیم کرونایی؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید