آموزش بافت کلاه بدون درز با میل سیمی

به گزارش وبلاگ بهسا، خبرنگاران | سرویس خانه داری - برخی از افراد دوست دارند بافت بدون درز انجام دهند و همه قسمت های کار را یکباره با هم تمام نمایند. این آموزش کلاه بدون درز به صورت واضح و کامل، روش بافت بدون درز را یاد داده است. با یاد دریافت این روش بافت، می توانید انواع بافت های بدون درز را انجام دهید.

آموزش بافت کلاه بدون درز با میل سیمی

مهارت های لازم برای بافت کلاه بدون درز

  • دو تا یکی: دو دانه را با هم یکی کردن
  • کشبافت: یک دانه زیر - یک دانه رو
  • بافت ساده: یک رج زیر - یک رج رو

وسایل لازم برای بافت کلاه بدون درز

  • 1 عدد کاموا با نخ متوسط
  • میل شماره 4 U شکل یا سیمی

روش بافت کلاه بدون درز ساده

بافت این کلاه بدون درز از طول آغاز می گردد. برای بافت کلاه باید با توجه به دور سر دانه ها را سر اندازید. مثلا ما برای سر یک آدم بالغ حدود 100 دانه سر می اندازیم.

1- ابتدا همه دانه ها را از رو ببافید. اگر با میل ساده بافت را انجام می دهید وقتی به انتهای رج می رسید همه دانه ها روی میل سمت راست است و میل سمت چپ خالی می گردد.

2- اگر از میل مدل U استفاده می کنید ابتدا باید دانه ها را پخش کنید. حال اول بافت روی میل سمت راست و انتهای بافت روی میل سمت چپ است و یک رج کامل بافته شده است.

3- اکنون میل سمت راست را داخل اولین دانه میل سمت چپ (که آخرین دانه بافت است) کنید و بافت را ادامه دهید.

4- حال انتهای بافت به ابتدای بافت متصل شده است و بافت شما به صورت گرد در می آید.

5- جایی که دانه اول و آخر بافت به هم متصل شده است از این به بعد ابتدای هر رج است و هر بار که تمام گردد باز هم ادامه داده می گردد.

ادامه بافت:

برای بافت قسمت پیشانی کلاه بدون درز با مدل کشبافت باید به این ترتیب عمل کنید:

رج 1 و رج های فرد: یک دانه زیر، یک دانه رو. این بافت را تا آخر رج به همین شکل ادامه دهید.

رج 2 و رج های زوج: یک دانه رو، یک دانه زیر. این بافت را تا آخر رج به همین شکل ادامه دهید.

تا حدود 14 رج با همین شکل رج ها را تکرار کنید. اگر می خواهید اندازه قسمت پیشانی کلاه بلندتر باشد می توانید بافت را چند رج دیگر ادامه دهید. اگر می خواهید لبه کلاه را دولا کنید، باید حداقل 30 رج کشباف ببافید.

آغاز بافت دور سر:

برای قسمت روی سر می توانید کشباف را ادامه دهید و یا هر مدلی که دوست دارید روی کلاه درآورید. ما در این مدل کلاه برای ادامه بافت از مدل ساده استفاده نموده ایم، یعنی در یک رج همه دانه ها رو بافته می گردد و درج بعدی همه دانه ها از زیر بافته می گردد.

ادامه بافت: به همین ترتیب بافت را ادامه دهید تا به نیمه سر نزدیک گوش ها برسد. سپس آغاز کنید در هر رج دو دفعه، دو دانه را با هم یکی کنید تا قسمت بالای سر آغاز به جمع شدن کند. یعنی در هر رج دو دانه از تعداد دانه ها کم خواهد شد.

بافت انتهای کلاه:

وقتی به دو سه رج انتهایی کلاه رسیدید، در رج ها همه دانه ها را دوتا یکی نموده و ببافید. در رج آخر دانه ها را سه تا یکی کنید. اکنون از بین دانه های باقی مانده روی میل، یک نخ رد کنید بعد نخ را محکم بکشید و آن را به هم گره بزنید. حالا نخ انتهای بافت را نیز جدا نموده و به نخی که از دانه ها رد کردید گره بزنید.

به این ترتیب شما یک کلاه بدون درز ساده بافته اید. برای تزیین بالای کلاه می توانید یک منگوله کاموایی درست کنید و روی کلاه وصل کنید.

توجه: اگر به روش بافت بدون درز علاقه مند هستید، می توانید بافت جوراب بدون درز را نیز در وبلاگ بهسا بیاموزید.

منبع: setare.com

به "آموزش بافت کلاه بدون درز با میل سیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش بافت کلاه بدون درز با میل سیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید