آموزش حضوری برترین نوع آموزش است، از امروز کلاس ها گروه بندی می گردد

به گزارش وبلاگ بهسا، خبرنگاران/گیلان مدیرکل آموزش و پرورش گیلان، با اشاره به انجام واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان، اعلام کرد: آموزش حضوری برترین نوع آموزش بوده و آموزش غیر حضوری از کیفیت مد نظر برخوردار نیست لذا هیچ چیزی جای آموزش حضوری را نمی گیرد.

آموزش حضوری برترین نوع آموزش است، از امروز کلاس ها گروه بندی می گردد

محمد رحمتی با بیان اینکه گیلان یکی از استان های مستعد برای بازگشایی مدارس بوده است، اظهار کرد: براساس مجوز ستاد ملی کرونا و تایید در ستاد استانی آن، از ابتدای سال تحصیلی سال جاری بازگشایی مدارس گیلان را داشتیم و کلاس های زیر 15 نفر از اول مهر و کلاس های زیر 30 نفر از نیمه دوم مهر آموزش حضوری را شروع کردند.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس متوسطه دوم سطح استان از نیمه دوم آبان، توضیح داد: این مدارس با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال آموزش حضوری هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان، با بیان اینکه از امروز مدارس ابتدایی و متوسطه اول نیز براساس اعلام ستاد ملی کرونا بازگشایی شده اند، گفت: بازگشایی مدارس همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی و شیوه نامه های ابلاغی وزارت آموزش و پرورش است؛ البته اختیار حضوری شدن آموزش را به شورای مدرسه واگذار کردیم و لذا مدارس خواهان بازگشایی باید درخواست خود را به وسیله کمیته سلامت به نواحی و منطقه ها آموزش و پرورش استان ارسال نمایند و در صورت فراهم شدن شرایط لازم، امکان بازگشایی برای آنان وجود خواهد داشت.

رحمتی در گفت وگوی ویژه خبری باران، از گروه بندی شدن دانش آموزان در کلاس اطلاع داد و اعلام نمود: نحوه گروه بندی ها براساس جمعیت و متراژ هر کلاس به اطلاع اولیا و دانش آموران می رسد و دانش آموزان براساس این گروه بندی آموزش حضوری و غیر حضوری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه کلاس بعضی از دروس حضوری و بعضی دیگر غیر حضوری برگزار خواهد شد، بیان نمود: آموزش تلفیقی در دستور کار قرار گرفته است و دانش آموزان در این کلاس ها تقسیم می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان، رعایت فاصله یک و نیم متری در کلاس ها را الزامی دانست و متذکر شد: مدارس درباره رعایت پروتکل های بهداشتی و ضد عفونی توجیه هستند و بعلاوه نظارت دقیق علوم پزشکی و بازرس اداره کل آموزش و پرورش استان وجود دارد. البته اولیا هم باید یاری کار امر آموزش باشند و به عنوان ناظر به رعایت پروتکل ها اهتمام داشته باشند.

وی با اشاره به انجام واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان، بیان نمود: آموزش حضوری برترین نوع آموزش بوده و آموزش غیر حضوری از کیفیت مد نظر برخوردار نیست لذا هیچ چیزی جای آموزش حضوری را نمی گیرد؛ بعلاوه شاهد استقبال دانش آموزان از بازگشایی مدارس هستیم.

رحمتی، با بیان اینکه بوفه مدارس فعلا بازگشایی نخواهد شد، افزود: دانش آموزان حتما ماسک بزنند و تغذیه بسته بندی شده از خانه همراه داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آموزش حضوری برترین نوع آموزش است، از امروز کلاس ها گروه بندی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش حضوری برترین نوع آموزش است، از امروز کلاس ها گروه بندی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید