آیا احتمال ابتلای همزمان به ویروس کرونا و آنفلوانزا وجود دارد؟

به گزارش وبلاگ بهسا، با توجه به شیوع گسترده بیماری کووید 19 در سطح جهان، سوالی که مطرح می شود این است که با شروع فصل پاییز و زمستان، آیا ممکن است فردی همزمان به کووید 19 و آنفلوانزا مبتلا شود؟

آیا احتمال ابتلای همزمان به ویروس کرونا و آنفلوانزا وجود دارد؟

به گزارش فارس، بر اساس اعلام محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران بنابر مقالات منتشر شده در مجلات علمی معتبر، امکان ابتلای همزمان به این دو بیماری وجود دارد. گزارشات موردی در این خصوص در کشور های اسپانیا، ایران، ژاپن و چین گزارش شده اند.

در ایران براساس گزارشی در یکی از بیمارستان های شیراز، چهار بیمار به صورت همزمان به آنفلوانزا و کووید 19 مبتلا شدند. در اسپانیا نیز در مقاله ای به این موضوع اشاره شده است که سه مرد و یک زن همزمان این دو عفونت را تجربه کردند. در ژاپن نیز در مقالات علمی یک مورد ابتلای همزمان گزارش شده است و در چین نیز به یک مرد 69 ساله اشاره شده است که همزمان به این دو بیماری مبتلا شده است.

شواهد موجود نشان می دهد، ابتلای همزمان به این دو بیماری امکان پذیر بوده و بایستی پیش از شروع فصل سرما، تمهیدات لازم برای مقابله و درمان افرادی که دچار هر دو بیماری می گردند اندیشیده گردد، این تمهیدات می تواند شامل بازنگری در پروتکل های تشخیصی به منظور شناسایی بهتر موارد دچار عفونت مضاعف آنفلونزا و کووید 19 گردد.

منبع: فرارو

به "آیا احتمال ابتلای همزمان به ویروس کرونا و آنفلوانزا وجود دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا احتمال ابتلای همزمان به ویروس کرونا و آنفلوانزا وجود دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید