آیا تلفن همراهتان برای سفر آماده است؟!

به گزارش وبلاگ بهسا، آمادگی تلفن همراه برای سفر

به نظر نمی آید که آماده کردن تلفن همراه برای سفر چندان کار سختی باشد. شاید فکر کنید تنها کاری که باید بکنید این است که شارژر را در چمدانتان بیندازید و تلفن همراهتان را هم در جیبتان جا دهید! همین. اما شاید در آن سوی آب ها مشکلاتی برای تلفنتان پیش بیاید که حسابی سفرتان را خراب کند؛ مشکلاتی مثل شارژ باتری، قفل شدن دستگاه یا شارژ رومینگ. اما با دانستن اطلاعات و نکات زیر می توانید مشکلاتی که برای گوشی تان پیش می آید را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید پس در ادامه خبرنگاران را همراهی کنید تا از استفاده از تلفن همراه در سفر بیشتر بدانید.

آیا تلفن همراهتان برای سفر آماده است؟!

شارژ باتری

در سفر چجوری تلفن همراهتان را شارژ کنید؟ اگر می خواهید این کار را با آداپتور های AC روی دیوار انجام دهید آیا در مقصدتان هم از همان دوشاخه هایی که شما استفاده می کنید به کار می رود؟ فقط کافیست تا به قوانین ولتاژی که بر روی شارژر شما نوشته شده نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید که با منبع ولتاژ مقصدتان مطابقت دارد. اگر مطابقت ندارد باید فکر دیگری کنید؛ یک آداپتور مسافرتی خریداری کنید تا ولتاژ مقصدتان را پوشش دهد اینطوری هر وقت در سفر احتیاج به شارژ داشتید شارژر خود را به آن وصل می کنید. یا اصلا همراه خودتان یک باتری قابل حمل ببرید، قیت آن چندان زیاد نیست و حتی کوچک ترین آن ها می تواند در زمانی کم گوشی همراهتان را کاملا شارژ کند. وقتی بعد از یک مسافرت طولانی در یک شب بارانی به مقصد می رسید و دنبال هتلتان می شد شاید ناگهان با گوشی بدون باتری روبرو شوید! اینجاست که این باتری قابل حمل می تواند خیلی به دردتان بخورد.

پوشش رومینگ

آیا تلفن همراهتان در شهری که به آنجا می روید هم آنتن دارد؟ باید ببینید اپراتور تلفن همراه شما در مقصد هم رومینگ دارد یا نه. فهرست کشور ها را در وبسایت آن ها چک کنید تا از آنتن دهی تلفن همراهتان در مقصد مطمئن شوید. مساله بعدی شارژ رومینگ است؛ برخی از آن ها واقعا قیمت های بالایی دارند و بعد از تماشا هزینه ها می توانند حسابی سفرتان را خراب نمایند! برخی از شرکت ها رومیگنگ مقرون به صرفه و حتی رایگان به مشتریان خود ارائه می دهند که می توانید از آن ها بهره ببرید.

آیا تلفن همراه جهانی دارید؟

تعجنی ندارد که در نقاط مختلف جهان فن آوری های وایرلس مختلفی استفاده می گردد. با این حال در بیشتر کشورها از فن آوری جی.اس.ام برای تلفن همراه استفاده می گردد. فن آوری دیگر هم سی.دی.ام.ای است که این روزها در جاهای زیادی استفاده نمی گردد اماجی.اس.ام به استانداردهای جهانی نزدیک تر است و در اروپا، آسیا، آفریقا و دیگر جاها زیاد استفاده می گردد و به طور کلی در همه جای جهان به غیر از آمریکا و کانادا از شایع ترین فن آوری های تلفن همراه است. پس اگر مدل های نو تلفن جی.اس.ام را دارید مشکل خاصی در استفاده تلفن همراهتان در سایر نقاط جهان ندارید.

آنلاک کردن

قفل و غیر قفل از کلمه هایی هستند که در سفر زیاد آن ها را می شنوید پس بهتر است که از آن کمی سر بیاورید! گاهی در هنگام خریدن سیم کارت اپراتور، تلفن همراه رایگان یا تخفیف داری به شما می دهد که احتمالا قفل است. منظور از قفل بودن این است که این تلفن طوری تنظیم شده که نمی توانید در آن سیم کارت اپراتورهای دیگری را بیندازید. در جهان کشورهایی هم هستند که حتی اگر آن گوشی، جایزه هم نباشد باز هم قفل است و برای اینکه آن را غیر قفل کنید باید مبلغی اضافه پرداخت کنید. اگر سفرتان بیش از دو هفته طول می کشد بهتر است که قفل تلفن همراهتان را باز کنید چون این جوری در هزینه های سفرتان صرفه جویی زیادی می گردد. اگر تلفن همراهتان قفل باشد تمام هزینه های تماس شما بر اساس تعرفه رومینگ اپراتور سیم کارت حساب می گردد. اگر گوشی تان را از جاهایی مثل استرالیا یا نیوزلند خریده اید تلفن تان احتمالا قفل است و برای آنلاک کردن آن باید هزینه ای جداگانه پرداخت کنید. شاید ندانید تلفنتان قفل است یا نه در این صورت کافیست با واحد پشتیبانی اپراتور تماس بگیرید تا هدایت تان نمایند. تلفنی که فقل نیست را می توانید در همه شهرهای جهان بهره ببرید، در آن سیم کارت های محلی بیندازید و تا می توانید از خدمات مقرون به صرفه آن ها بهره ببرید.

از تلفن همراهتان مراقبت کنید

حالا که شما و گوشی تان به آن سوی آب ها رفته اید باید گوشی خود را از خطراتی که در کمینش است محافظت کنید. از آن جایی که در سفر، تلفن همراه بیشتر وقت ها در دستتان است باید آن را در قاب های محافظ باکیفیت قرار دهید تا در صورتی که به زمین افتاد آسیب چندانی نبیند. از طرفی در برخی از کشورها باید بیشتر مراقب لوازم شخصی تان باشید تا به سرقت نروند و گم نشوند.

اگر تلفن همراه در سفر کار نکرد چه؟

اگر در سفر دیدید که تلفن همراهتان کار نمی کند شاید به علت آنلاک بودن آن است، البته دلایل دیگری هم برای کار نکردن آن در دیگر کشورها وجود دارد در این صورت می توانید در جنبه های دیگری از گوشی تان بهره ببرید. از شبکه وای فای آن بهره ببرید حتی اگر گوشی تان در حالت پرواز باشد باز هم به شبکه های وای فای دسترسی دارید. حتی می توانید با حدود 200 یورو یک تلفن آنلاک مقرون به صرفه خریداری کنید و در مدت سفر کارتان را راه بیندازید.

اینکه به سفر بروید و ببینید تلفن همراهتان کار نمی کند خیلی بد و نا امید نماینده است پس می ارزد که وقت بگذارید و در خصوص گزینه های پیش رویتان تحقیق کنید و ببینید که کدام یک از راه چاره ها به درد شرایط شما می خورد. با این کار در سفر صدها دلار صرفه جویی می کنید و نا امید هم نمی شوید.

منبع: toomanyadapters.com

منبع: الی گشت

به "آیا تلفن همراهتان برای سفر آماده است؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا تلفن همراهتان برای سفر آماده است؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید