آیا سفارت آمریکا در عراق تعطیل می گردد؟

به گزارش وبلاگ بهسا، تهران (پانا) - مقامات آمریکایی مقدمات خروج دیپلمات های خود از عراق را فراهم می نمایند تا در صورت تعطیلی سفارت آمریکا در بغداد، بلافاصله آنها را از عراق خارج نمایند.

آیا سفارت آمریکا در عراق تعطیل می گردد؟

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز امروز، دوشنبه به نقل از دو منبع عراقی و دو دیپلمات غربی ادعا کرد: دولت آمریکا از روز گذشته مراحل اولیه خروج دیپلمات های خود از عراق را فراهم نموده است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، منابع مطلع در دولت عراق گفته اند، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا هفته گذشته در مکالمه تلفنی با برهم صالح رئیس جمهوری عراق هشدار داده است که در صورت متوقف نشدن حملات راکتی به دیپلمات های آمریکایی در عراق، دولت آمریکا سفارت خود در بغداد را تعطیل خواهد نمود.

دو دیپلمات غربی نیز مدعی شده اند که مقدمات خروج کارکنان سفارت آمریکا از عراق روز گذشته فراهم شده است.

به گفته این دیپلمات های غربی، آمریکا تصمیم خود درباره طرح احتمالی تعطیل کردن سفارتش در بغداد را به اطلاع دولت های متبوع آنها رسانده است.

با این حال، وزارت امور خارجه آمریکا از اظهارنظر مستقیم درباره احتمال خروج دیپلمات های این کشور از عراق خودداری نموده است.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا درباره مکالمه هفته گذشته مایک پامپئو و رئیس جمهوری عراق به رویترز گفت: ما هرگز درباره گفت وگوهای دیپلماتیک وزیر خارجه با سران کشورهای خارجی اظهار نظر نمی کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آیا سفارت آمریکا در عراق تعطیل می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا سفارت آمریکا در عراق تعطیل می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید