احتمال وقوع سیل در تهران؛ صدور هشدار زرد تا روز دوشنبه

به گزارش وبلاگ بهسا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به ویژگی رگبار های تابستانی و امکان وقوع سیلاب در بعضی از مسیل ها و رودخانه های فصلی گفت: به مردم هشدار می دهیم از رودخانه ها فاصله بگیرند.

احتمال وقوع سیل در تهران؛ صدور هشدار زرد تا روز دوشنبه

به گزارش ایرنا، حامد یزدی عصر آدینه در جمع وبلاگ بهسا از صدور هشدار زرد هواشناسی در استان تهران اطلاع داد و گفت: از شنبه 15 مرداد تا روز دوشنبه 17 مرداد، رشد ابر های همرفتی پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه وقوع رگبار و رعد و برق و سیلابی شدن مسیل ها نیز از پیش بینی های هواشناسی بوده اضافه کرد: با توجه به اینکه منطقه اثر این هشدار و مخاطرات نواحی شمالی استان به ویژه ارتفاعات پیش بینی شده است از همه مردم می خواهیم از صعود به ارتفاعات و کوهنوردی خودداری نمایند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها اضافه کرد: به علت ویژگی های رگبار های فصل تابستان، امکان شدت گرفتن نقطه ای بارش ها و وقوع سیلاب در بعضی از مسیل ها و رودخانه های فصلی دور از انتظار نیست بنابراین تاکید می کنیم که مردم از اتراق کنار رودخانه ها و مسیل ها بپرهیزند و فاصله خود را با رودخانه ها حفظ نمایند.

وی به پیش بینی وزش باد شدید، گرد و خاک، خطر سقوط اجسام و شکستن درختان فرسوده اشاره نمود و اضافه کرد: منطقه اثر این مخاطرات، نیمه جنوبی و بخش های غربی استان پیش بینی شده است و به همین دلیل، فاصله گرفتن از سازه های موقت و احتیاط در تردد برای افراد دارای بیماری تنفسی و سالمندان، عدم پارک خودرو کنار درختان و سازه های نیمه تمام مورد تاکید است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با تاکید بر مهم ترین رسالت مدیریت بحران مبنی بر پیشگیری گفت: صدور و اعلام هشدار ها برای اطلاع مردم و پیشگیری از حوادث است بنابراین از همه مردم می خواهیم هشدار ها را جدی بگیرند تا بتوانیم مرحله پیشگیری را به خوبی انجام دهیم.

یزدی مهر با اشاره به وقوع سیلاب های اخیر اظهارداشت: در وقوع سیلاب های اخیر، طبق آنالیز های اجرا شده شاهد هستیم که هشدار های صادر شده به وسیله مدیریت بحران استان تهران نقش مهمی در پیشگیری داشته است.

منبع: فرارو

به "احتمال وقوع سیل در تهران؛ صدور هشدار زرد تا روز دوشنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال وقوع سیل در تهران؛ صدور هشدار زرد تا روز دوشنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید