افزایش بیماران بدحال کرونا و کمبود تخت ویژه ، تبدیل بخش های CCU به ICU در بعضی بیمارستان ها

به گزارش وبلاگ بهسا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: با اشاره به شرایط سخت مدیریت کرونا و بویژه تخت های بیمارستانی، گفت: بیمار بدحال زیاد است؛ اما به سختی می توانیم تخت خالی پیدا کنیم تا جایی که مجبور شدیم در بعضی بیمارستان ها بخش CCU را تبدیل به ICU کنیم تا فعلا مشکل کمبود تخت ویژه برطرف گردد.

افزایش بیماران بدحال کرونا و کمبود تخت ویژه ، تبدیل بخش های CCU به ICU در بعضی بیمارستان ها

به گزارش وبلاگ بهسا به نقل از ایسنا، دکتر جلیل کوهپایه زاده، گفت: متاسفانه علی رغم فعالیت زیاد کادر درمان و ترخیص و بستری موقت بیماران، اما هنوز حجم ورودی مراجعین به بیمارستان ها بالا است. این در حالی است که روزانه بیش از 6000 نفر هم به مراکز و کلینیک های سرپایی مراجعه می نمایند تا به صورت تزریق سرپایی درمان شوند و از طرفی کلینیک های خصوصی هم فعال هستند تا بار را از دوش بیمارستان ها بردارند.

وی با بیان اینکه بیشترین مشکل در بیمارستان ها در بخش مراقبت های ویژه است، اظهار کرد: متاسفانه بیمار بدحال زیاد است؛ اما به سختی می توانیم تخت خالی پیدا کنیم و از طرفی هم بیماران دیگری به جز مبتلایان به کووید19 هم احتیاج به تخت های ویژه دارند و آن ها هم دچار مشکل شدند. در بعضی بیمارستان ها بخش CCU را تبدیل به ICU کردیم تا فعلا مشکل برطرف گردد، اما با این کار هم رزرو برای بیماران قلبی محدود می گردد.

کوهپایه زاده ادامه داد: ان شاءلله با افزایش واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکل ها، افراد پرخطر بتوانند سریع تر ایمن شوند.

وی درباره تعطیلی اخیر برای مدیریت کرونا، توضیح داد: مباحث مختلفی مطرح شد که در کمیته های تخصصی کرونا مورد آنالیز نهاده شد، ولی اگر قرار باشد علمی و پزشکی صحبت کنیم، با یک هفته تعطیلی خیلی چرخش ویروس افت پیدا نمی کند و به 10 تا 15 روز تعطیلی شدید احتیاج داریم تا زنجیره انتقال بیماری کاسته گردد؛ البته کنترل تجمعات در ادارات، وسایل نقلیه و... بازهم تاثیرگذار خواهد بود؛ هرچند که مقدار آن در حد مورد نظر ما نباشد.

منبع: جام جم آنلاین

به "افزایش بیماران بدحال کرونا و کمبود تخت ویژه ، تبدیل بخش های CCU به ICU در بعضی بیمارستان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بیماران بدحال کرونا و کمبود تخت ویژه ، تبدیل بخش های CCU به ICU در بعضی بیمارستان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید