افشاگری مقام سابق دولت ترامپ درباره ضعف برنامه های آمریکا در مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ بهسا، هماهنگ کننده ارشد برنامه های کاخ سفید برای مقابله با شیوع ویروس کرونا رسما دولت ترامپ را به ناکارآمدی و ضعف عملکرد برای کاهش تلفات ناشی از بحران کرونا متهم کرده است.

افشاگری مقام سابق دولت ترامپ درباره ضعف برنامه های آمریکا در مقابله با کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهسا به نقل از رویترز، دبورا برکس هماهنگ کننده ارشد کاخ سفید برای مقابله با ویروس کرونا در دولت ترامپ، در اظهاراتی فاش کرده است که اگر دولت ترامپ واکنش موثرتری نشان می داد، تلفات ناشی از بحران کرونا به مراتب کمتر شده بود.

بر اساس این گزارش وی تاکید کرد: اگر دولت ترامپ به طور موثرتری واکنش نشان می داد، تلفات ناشی از ویروس کرونا در آمریکا به طور چشمگیری کاهش می یافت.

وی در مصاحبه با شبکه سی ان ان اضافه نمود: شیوع ویروس کرونا در آمریکا در همان ابتدا به طور فزاینده ای افزایش یافت و حدود 100 هزار نفر به خاطر همان موج نخست شیوع ویروس جان خود را از دست دادند که به نظر من این امکان وجود داشت که تلفات ابتدایی این بحران به طور چشمگیری کاهش یابد.

بر اساس آمارهای رویترز، تا به امروز بیش از 542 هزار نفر در آمریکا جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست داده اند و بیش از 30 میلیون نفر نیز مبتلا شده اند.

ترامپ در همان ابتدای بحران شیوع ویروس کرونا، این بحران بزرگ و مهم علیه بهداشت و سلامتی را دست کم گرفت و از تدابیر قرنطینه ای و محدودکننده به شدت انتقاد کرد.

وی بارها کارشناسان بهداشت و سلامت را که توصیه به رعایت تدابیر قرنطینه ای و بهداشتی می کردند، مسخره کرد.

دبورا برکس شرح داد: پس از آنکه در مصاحبه با سی ان ان در ماه اوت گذشته درباره خطر شیوع گسترده ویروس کرونا هشدار دادم، تماس تلفنی نامطلوبی از سوی ترامپ دریافت کردم. به نظر می رسید همه کسانی که در کاخ سفید بودند، از اظهارات من خشمگین هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افشاگری مقام سابق دولت ترامپ درباره ضعف برنامه های آمریکا در مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری مقام سابق دولت ترامپ درباره ضعف برنامه های آمریکا در مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید