اولین زن در راس سازمان اطلاعات و امنیت ملی امریکا

به گزارش وبلاگ بهسا، وی همچنین متهم است که علیه متهمان، از روش های شکنجه استفاده نموده است. همچنین استفاده از حملات پهپادی در سراسر دنیا، اعتراض منتقدان را به دنبال داشت.

اولین زن در راس سازمان اطلاعات و امنیت ملی امریکا

آوریل هینز قرار است از سوی جو بایدن به عنوان رئیس سازمان اطلاعات و امنیت ملی آمریکا منصوب گردد.

به گزارش وبلاگ بهسا، ا و نخستین زن در تاریخ امریکاست است که در این سمت قرار می گیرد.

رئیس سازمان اطلاعات و امنیت ملی آمریکا به عنوان عالی ترین سمت اطلاعاتی آمریکا به شمار می رود. او بر 12 سازمان اطلاعاتی این کشور نظارت می نماید.

وب سایت بی بی سی عربی در این باره نوشت: ناظران می گویند این انتصاب در کنار حضور فعلی خانم جینا هاسپل در سمت ریاست فعلی سازمان اطلاعات و امنیت امریکا (سیا) نشان دهنده تحولی شفافی در فعالیت زنان در دستگاه های اطلاعاتی آمریکاست

هینز 51 ساله از خانواده طبقه متوسط در نیویورک است. مادرش نقاش و پدرش دانشمند شیمی است.

او دارای لیسانس فیزیک از دانشگاه شیکاگو و دکتری حقوق است.

وی به عنوان یکی از اعضای کادر میانی سازمان های اطلاعاتی آمریکا توصیف می گردد. یعنی جو بایدن برخلاف ترامپ، مسوولیت سازمان اطلاعات و امنیت ملی آمریکا را به یکی از نیروهای اطلاعاتی این کشور خواهد سپرد؛ فردی از داخل مجموعه و نه خارج از آن.

فعالیت در دفتر مشاوره حقوقی در وزارت خارجه و کمیته روابط خارجی در مجلس سنای آمریکا بین سال های 2007 تا 2008 و به هنگام ریاست جو بایدن در این کمیته از جمله فعالیت های اوست.

آوریل هینز همچنین در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در سمت های اطلاعاتی - امنیتی فعالیت داشت و از جمله، معاون مشاور امنیت ملی در کاخ سفید بود.

او در آن مقطع به دلیل برنامه هایش درباره حملات پهپادی به شدت مورد انتقاد نهاده شد.

گروه های حقوق بشری می گویند این برنامه منجر به کشته شدن صدها نفراز غیرنظامیان در مناطق مختلف دنیا در حملات پهپای آمریکا شد.

وی همچنین متهم است که علیه متهمان ، از روش های شکنجه استفاده نموده است.

همچنین انتخاب این خانم که از نیروهای بخش میانی دستگاه های اطلاعاتی به شمار می رود به عنوان بازگشت به نیروهای اطلاعاتی برای اداره سازمان های اطلاعاتی توصیف می گردد.

این در حالی است که ترامپ کوشش می کرد هم پیمانان سیاسی خود را برای این سمت ها انتخاب کند.

ناظران می گویند که او موضع سختگیرانه ای خواهد داشت و با بعضی از هم پیمانان سیاسی و حامیان ترامپ که در سمت های امنیتی منصوب شده باقی مانده اند؛ درگیر خواهد شد.

خبرنگار امور امنیتی بی بی سی می گوید که این نگرانی وجود دارد که ترامپ کوشش می نماید افرادی از حامیان خود را در دستگاه های امنیتی امریکا منصوب کند تا بتوانند بعد از شروع به کار جو بایدن رئیس جمهور جدید امریکا نیز در سمت های امنیتی ادامه کار دهند.

منبع: عصر ایران

به "اولین زن در راس سازمان اطلاعات و امنیت ملی امریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین زن در راس سازمان اطلاعات و امنیت ملی امریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید