این خودرو استاندارد ایمنی عابر پیاده را دریافت کرد

به گزارش وبلاگ بهسا، پس از دریافت استاندارد ایمنی عابر پیاده برای خودروهای تارا و رانا پلاس، این بار محصول دنای گروه صنعتی ایران خودرو این استاندارد سخت گیرانه را دریافت کرد.

این خودرو استاندارد ایمنی عابر پیاده را دریافت کرد

به گزارش وبلاگ بهسا، معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول گروه صنعتی ایران خودرو در این باره گفت: با روینمودهای نوین مدیریتی در گروه صنعتی ایران خودرو، گام های توسعه، استانداردسازی و ارتقای کیفیت و ایمنی محصولات با سرعت و جدیت بیش تری دنبال می گردد و بر همین اساس، پس از دو محصول تارا و راناپلاس، خودرو دنا از استاندارد سخت گیرانه ایمنی عابر پیاده عبور کرد.

محسن رضایی منش اضافه نمود: این آزمون در معتبرترین مرکز تست جهان، برای محصول دنا نیز با پیروزیت پشت سر گذاشته شده و بر اساس استاندارد اروپایی ECE R127 مورد تایید قرار گرفته است.

وی با بیان این که در ماه گذشته، ایران خودرو پیروز شده بود با ارتقای سطح ایمنی و کیفی خودروی رانای سال، تاییدیه ایمنی عابر پیاده را برای این محصول دریافت کند، گفت: پس از گذشت یک ماه، خودروی دنا پلاس، محصول دیگری است که توانسته با تغییرات اعمال شده و با تحلیل های مهندسی، الزامات این استاندارد را برآورده کند.

رضایی منش توضیح داد: بیش از این، استاندارد ایمنی عابر پیاده به علت تحریم به حالت تعلیق درآمده بود، ولی با کوشش های گسترده و به روزآوری دانش و آنالیز های محاسباتی و بعد از تغییرات اعمال شده روی دنا، این استاندارد اخذ شد.

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول گروه صنعتی ایران خودرو در تشریح این استاندارد گفت: استاندارد ایمنی عابر پیاده ECE R127، شبیه سازی تصادف خودرو با عابر پیاده با سرعت 40 km/h است که در این آزمون، برخورد سر با نقاط مختلف در موتور و برخورد پا با نقاط مختلف سپر، شبیه سازی شده و مورد آزمون عملیاتی قرار می گیرد که نیروها و ضربه های وارده به عابر پیاده نباید از حدود معین شده در استاندارد تجاوز کند تا سبب آسیب تماشا عابر پیاده نگردد.

وی با بیان این که آزمون خودروی دنا پلاس، در یک مرکز تست معتبر اروپایی و با حضور بازرسان و نمایندگان قانونی مرجع صدور تاییدیه E mark صورت گرفته و مورد تایید قرار گرفته، اضافه نمود: مراحل فنی و قانونی صدور تاییدیه بین المللی E mark، برای هر دو خودروی رانای سال و دناپلاس در حال اجرا است.

رضایی منش بیان نمود: ایران خودرو، جهت رسیدن به این پیروزیت و استانداردسازی محصولات، کوشش های بسیاری را برای بهبود و ارتقای سطح ایمنی و کیفیت محصولات داشته است.

وی گفت: پیش از اجرای این آزمون ها، کارشناسان فنی ایران خودرو، با استفاده از دانش فنی و تجارب قبلی، آنالیزها و محاسبات عددی و مهندسی متعددی را برای شبیه سازی تصادف و آنالیز و بهبود عملکرد ناحیه برخورد و کاهش ضربات وارده به عابر پیاده، انجام داده اند.

رضایی منش از برنامه های توسعه ای موثر در زمینه استانداردهای خودرویی در ایران خودرو برای ارتقای محصولات اطلاع داد و اضافه نمود: این برنامه ها مطابق با زمان بندی سازمان ملی استاندارد ایران است و مطابق با آن اهداف برنامه ریزی شده اجرایی خواهد شد.

وی با قدردانی از راهبری سازمان ملی استاندارد، گفت: این دستاوردها حاصل کوشش مشترک بوده و قطعا در ادامه راه تعاملات سازنده فی مابین خودروساز و سازمان ملی استاندارد می تواند به کیفیت و ایجاد فراوری خودروهای مطلوب و با استاندارد یاری نموده و اعتماد بیش تر هم وطنان را به محصولات خودروسازان داخلی به همراه داشته باشد.

  • قیمت نو کارخانه ای محصولات ایران خودرو | کدام خودرو از فهرست حذف شد؟
منبع: همشهری آنلاین

به "این خودرو استاندارد ایمنی عابر پیاده را دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این خودرو استاندارد ایمنی عابر پیاده را دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید