این دردها، فقط به ظاهر ساده اند!

به گزارش وبلاگ بهسا، ایرنا زندگی: همه سردرد های ما به علت خستگی نیستند که با یک دوش آب گرم و خوابیدن حل شوند. گاهی خبر از مسائل جدی تری می دهند. درد مفاصل نیز ممکن است نشانه های اولیه یک بیماری جدی باشند.

این دردها، فقط به ظاهر ساده اند!

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

این موضوع بسیار مهم است که برای درمان هر چه سریع تر اقدام کنیم. اگر ما بدانیم که درد های مفصلی ممکن است نشانه ای از بیماری های بزرگ باشند، دیگر ساده از آن ها نمی گذریم و به سلامتی خود بیشتر اهمیت می دهیم. در ادامه ایرنا زندگی شما را با بیماری هایی که با درد های ساده مفصلی خود را نشان می دهند، آشنا می کند.

1. تیروئید

بسته به نوع پرکاری یا کم کاری غده تیروئید در بدن شما، ممکن است درد های عضلانی و استخوانی را با شدت های متفاوتی حس کنید. اگر تیروئید شما کم کار باشد منجر به افزایش وزن در شما می شود که فشار بیشتری بر مفاصل را سوار می کند. اگر هم تیروئید شما کم کار باشد ممکن است دچار کاهش تراکم استخوان ها شده باشید. بهتر است به یک پزشک غدد مراجعه و برای درمان اختلالات عملکرد غذه تیروئید خود اقدام کنید.

2. افسردگی

افسردگی تنها یک بیماری روحی نیست. این بیماری سلامت فیزیکی ما را نیز به خطر میاندازد. به علت بیش از حد کار کردن مغز حول اتفاقات و قضایا، بدن ما دچار کمبود ویتامین و مواد مغذی می شود؛ که در این صورت ما شاهد گرفتگی عضلات، درد های مفصلی، ضعف سیستم عصبی و مسائل دیگر هستیم. اگر دچار افسردگی هستید همراه با قرص های مخصوص افسردگی از پزشک خود قرص های تقویتی و مکمل نیز بخواهید.

3. در رفتگی

در رفتگی با شکستگی متفاوت است. در واقع، در رفتگی به خارج شدن دو مفصل از جای درست خود می گویند. در این صورت فرد توانایی تکان دادن عضو های درگیر را از دست می دهد. در رفتگی ممکن است بدون هیچ نشانه ظاهری رخ دهد و تنها درد طاقت فرسا متوجه شما باشد.

4. لوپوس

تقریبا بیش از یک و نیم میلیون نفر از مردم آمریکا به این بیماری دچار هستند و پزشکان آمریکایی معتقدند که این بیماری در ابتدا خود را با درد های مفصلی نشان می دهد. در واقع برای شک کردن به لوپوس برای درد ها مفصلی، ما نیاز به نشانه های جدی تری مانند اختلالات کلیوی، تشنج، سکته مغزی یا قلبی داریم.

5. آرتروز

آرتروز نتیجه ساییدگی و خوردگی استخوان ها بر یکدیگر است. هنگامی که مایع بین مفصلی به هر دلیل از بین می رود، استخوان ها روی هم ساییده شده و درد زیادی را احساس می کنیم. اگر در مراحل اولیه به این درد توجه کنید با تغذیه و دارو های مناسب می توانید درمان را شروع کنید؛ ولی اگر این موضوع برای شما کم اهمیت باشد و مدتی طولانی را با این درد سپری کنید، مراحل و نحوه درمان به مراتب برای شما سخت تر می شود.

در نتیجه اگر دردی در مفاصل خود احساس کردید به راحتی از آن نگذرید و حتما پی گیر باشید، چرا که اگر در مراحل اولیه به دنبال درمان باشید نتیجه بهتری خواهید دید.

منبع: برترین ها

به "این دردها، فقط به ظاهر ساده اند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این دردها، فقط به ظاهر ساده اند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید