بارندگی های شدید به جاده سراوان- خاش خسارت وارد کرد

به گزارش وبلاگ بهسا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی های شبانه روز گذشته(11 تیر) در این استان علاوه بر بستن راه سراوان - خاش به زیرساخت های جاده ای این راستا ارتباطی نیز خسارت وارد کرد.

بارندگی های شدید به جاده سراوان- خاش خسارت وارد کرد

به گزارش وبلاگ بهسا به نقل از ایرنا، ایوب کرد اظهار کرد: با تلاش راهداران راستا اصلی سراوان - خاش که شب گذشته 11 تیر بسته شده بود هم اینک بازگشایی شده و تردد در آن به صورت عادی جریان دارد.

وی ادامه داد: آماده باش راهداران سیستان و بلوچستان در راستاهای مجاور رودخانه های فصلی تا زمان افت سطح آب و تردد ایمن کاربران جاده ادامه خواهد داشت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به اجرایی شدن طرح واکنش سریع راهداری هفت دستگاه انواع ماشین آلات راهداری به همراه 20 نفر از راهداران از همان ساعات اولیه این حادثه برای بازگشایی این راستا تلاش کردند و اقدامات تکمیلی برای کاهش آسیب ها و برقراری تردد ایمن و روان از راستا فوق از صبح امروز 12 تیر آغاز شده است.

وی گفت: همزمان با بسته شدن راستا اصلی، جاده قدیم سراوان - خاش حد فاصل کیلومتر 30 تا 50 نیز به دلیل بارندگی اخیر بسته شده که ایمن سازی اولیه در این راستا انجام شده و هم اینک راهداران در حال آوار برداری و بازگشایی آن هستند.

کرد اظهار کرد: رانندگان تا زمان بازسازی کامل راستاها به محدودیت سرعت و تابلوهای اخطاری نصب شده در محل آب نماها، پل ها و قسمت های صدمه دیده جاده توجه کنند.

وی اظهار داشت: کاربران جاده قبل از تردد به مقصد شهرستان خاش از باز بودن راستا ارتباطی از طریق تماس با تلفن 141 اطمینان به دست آورند.

به گفته مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در حالی گرمای هوا در یازدهمین روز تابستان بیشتر شهرهای کشور را فرا گرفته که در شبانه روز گذشته ارتفاع بارش های تابستان در ایستگاه باران سنجی انجیرک از توابع شهرستان مهرستان به 40 میلی متر رسید.

محسن حیدری اضافه کرد: به طور کلی در شبانه روز گذشته آسمان تابستان در 38 ایستگاه باران سنجی سیستان و بلوچستان بارانی بود به طوریکه میزان بارش در 17 ایستگاه بیش از 10 میلی متر بوده است.

وی ادامه داد: سامانه همرفتی در شبانه روز گذشته 9 شهرستان خاش، ایرانشهر، نیکشهر، فنوج، قصرقند، راسک، مهرستان، سیب سوران و سراوان را فرا گرفت و در برخی نقاط منجر به آبگرفتگی و جریان یافتن رودخانه های محلی شد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان شرح داد: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه ها تا این موقع بیشترین بارش ها به ترتیب از ایستگاه های انجیرک مهرستان با 40، گشت سراوان و تیغ آب دامن ایرانشهر 31، چاهوک مهرستان 26، شهر فنوج و ایستگاه دستگرد نیکشهر 25 و رحمان آباد ایرندگان خاش 24 میلی متر گزارش شده است.

وی با بیان اینکه بارش های همرفتی امروز نیز در ارتفاعات جنوب و جنوب شرق سیستان و بلوچستان ادامه دارد، اضافه کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی افزایش ابر و بارش های رگباری همچنان الگوی ثابت دو روز آینده نیمه جنوبی استان است.

حیدری اظهار کرد: با توجه به ویژگی سامانه های همرفتی انتظار وقوع تندباد لحظه ای، صاعقه و بارش تگرگ بویژه در ارتفاعات وجود دارد.

وی ادامه داد: در این مدت آبگرفتگی معابر، سیلاب ناگهانی و طغیان موقتی رودخانه های فصلی، پیش بینی می شود بنابراین مردم در مناطق ذکر شده از رفتن به ارتفاعات، توقف و تردد در بستر، حاشیه مسیل ها و رودخانه های فصلی خودداری کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "بارندگی های شدید به جاده سراوان- خاش خسارت وارد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارندگی های شدید به جاده سراوان- خاش خسارت وارد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید