باید برای سواحل آزادسازی شده برنامه تعریف کرد

به گزارش وبلاگ بهسا، ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده و گزارش های منتشر شده، باید برای سواحل آزادسازی شده برنامه تعریف کرد.

باید برای سواحل آزادسازی شده برنامه تعریف کرد

مهران حسنی (معاون گردشگری استان مازندران) با اشاره به آنکه بعد از گذشت حدود سه سال از شیوع کرونا و محدودیت هایی که برای سفر ایجاد شد، شاهد بوجود آمدن اشتیاق به سفر در عموم جامعه هستیم، گفت: از یک سو اشتیاق به سفر را شاهد هستیم و از دیگر سو با انباشت سفر روبرویم. بدین معنا که محدودیت های ایجاد شده سبب شد تا مردم خود را در فضایی محبوس شده ببینند و این امر نه تنها اشتیاق به سفر را در آنها افزایش داد بلکه انباشتی از علاقه به سفر را در آنها ایجاد کرد.

او ادامه داد: از این روست که اکنون با وجود آنکه که شیوع سویه های نو کرونا بیش از گذشته شده باز هم شاهد آن هستیم که در تعطیلاتی که پیش می آید مردم با وجود کرونا به سفر می فرایند. حتی اکنون که به قول معروف دیگر مرگ از رگ گردن که چه عرض کنم به نزدیک بینی ما رسیده و با یک نفس ویروس منتقل می گردد، بازهم شاهد سیل مسافران در استانهای شمالی مانند مازندران هستیم.

حسنی توضیح داد: به لحاظ روانشناسی میتوان گفت مردم ارزش زندگی را فهمیده اند و این امر سبب شد تا به نوعی حسرت روزهای از دست رفته را بخورند و به این بیاندیشند که چرا زمانی که می توانستند به سفر نرفتند. از این رو معتقد هستیم دوران پساکرونا می تواند دوران شکوفایی گردشگری باشد. از همین زمان نیز شاهد کلید خوردن این رونق هستیم. به نوعی با عادی شدن شیوع کرونا در میان افکار عمومی سفرها و گردشگری رونق یافت.

معاون گردشگری مازندران با اشاره به استقبال گردشگران از جاذبه های گردشگری این استان طی چند روز تعطیلی اخیر گفت: شرایط اقامت در هتل های استان خوب و مطلوب است و اکنون هتل ها با 100 درصد ظرفیت اقامتی خود فعال هستند.

به گفته او، این روزها نه تنها سواحل شمال کشور مملو از مسافر هستند بلکه اقامتگاه های بومگردی که عمدتا در منطقه ها جنگلی استان فعال هستند، پذیرای گردشگران هستند.

حسنی در پاسخ به این سئوال که آزادسازی سواحل که به دستور رئیس جمهور در جریان است تا چه مقدار در جذب گردشگران و حضور آنها در سواحل تاثیرگذار خواهد بود، گفت: نخست باید طرح آزادسازی بطور کامل انجام گردد. سپس باید برای آن برنامه تعریف کرد. اینکه آزادسازی اتفاق بیافتد خوب است اما باید برای آن برنامه داشت. حوزه گردشگری برنامه هایی در نظر دارد اما باید دید به چه نتیحه ای می رسد. شاید تعریف تفریحات آبی برای این بخش از سواحل مناسب باشد. درحال حاضر نیز 53 ایستگاه برای تفریحات آبی در مازندران تعریف شده است.

منبع: همگردی

به "باید برای سواحل آزادسازی شده برنامه تعریف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید برای سواحل آزادسازی شده برنامه تعریف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید