برای رسیدن به دانشگاه های نسل سه راه طولانی در پیش داریم

به گزارش وبلاگ بهسا، رحیمی به بیان توضیحاتی درباره تبدیل شدن دانشگاه های کشور به دانشگاه نسل سه پرداخت.

برای رسیدن به دانشگاه های نسل سه راه طولانی در پیش داریم

غلامحسین رحیمی شعرباف، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار درباره حرکت دانشگاه های کشور به سمت دانشگاه های نسل سه، گفت: بسیاری از دانشگاه های ما به سمت دانشگاه های نسل سه حرکت نموده اند. وقتی بحث توسعه فناوری و پاسخ گویی و اثر بخشی اجتماعی را در دانشگاه داریم یعنی این دانشگاه ها دانشگاه های نسل سوم هستند.

رحیمی شعرباف در ادامه با بیان اینکه به سمت دانشگاه های نسل سه حرکت نموده ایم و لی راه طولانی در پیش داریم، اظهار کرد: البته از نظر زمانی، زمان زیادی را نداریم و در دو الی سه سال آینده دانشگاه های ما باید اثر بخشی تعیین و محسوس و قوی اجتماعی در همه حوزه ها داشته باشند.

به گفته معاون وزیر علوم، تعداد قابل توجهی از دانشگاه ها طرح های بزرگی را از جامعه و صنعت گرفته اند و در حال اجرا آن ها هستند. همچنین طرح های حاکمیتی در حال واگذاری به دانشگاه های وزارت علوم است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه اضافه کرد: وزارت نفت، وزارت نیرو، سازمان محیط زیست و هوافضا پروژه های حاکمیتی که خودشان متصدی آن ها بوده اند را به دانشگاه های ما واگذار نموده اند که خوشبختانه این طرح ها با موفقیت در دانشگاه ها در حال اجرا است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "برای رسیدن به دانشگاه های نسل سه راه طولانی در پیش داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای رسیدن به دانشگاه های نسل سه راه طولانی در پیش داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید