برنامه ریزی اروپا برای راه اندازی رقیب ویزا و مسترکارت

به گزارش وبلاگ بهسا به نقل از رویترز، این سیستم مورد حمایت 22 بانک اروپایی قرار خواهد گرفت تا قاره اروپا به تدریج وابستگی به شبکه های کارت اعتباری ویزا و مسترکارت را کنار بگذارد.

برنامه ریزی اروپا برای راه اندازی رقیب ویزا و مسترکارت

این رویکرد که از آن با عنوان ابتکارعمل پرداخت اروپایی یا ای پی آی نام برده می گردد از سال گذشته راه اندازی شده و هدف از اجرای آن جلب همکاری بانک ها و دیگر بازیگران و شرکت های عرصه خدمات اقتصادی و اعتباری در قاره سبز به منظور نهایی سازی طرح راه اندازی شبکه پرداخت با کارت های اعتباری در اروپاست.

انتظار می رود این طرح تا ماه دسامبر نهایی شده و سپس برای پیاده سازی آن اقدام گردد. مارتینا وایمرت، مدیر اجرایی این ابتکار عمل در رویدادی که به وسیله فدراسیون موسسات پرداخت اروپا برگزار گردید، در این مورد گفت: برای تامین اقتصادی عمومی این طرح برنامه ریزی شده و این یک سرمایه گذاری بزرگ و پرهزینه خواهد بود. وی به جزئیات فنی و اقتصادی اجرای این طرح اشاره نکرد.

22 بانکی که در اجرای این طرح همکاری دارند از جمله بانک های بزرگ و معتبر کشورهای آلمان، فرانسه، اسپانیا و چهار کشور بزرگ دیگر اروپایی هستند. اتحادیه اروپا در سال های اخیر همواره مشتاق دستیابی به استقلال استراتژیک در خدمات اقتصادی بوده و به خصوص به قطع وابستگی به ویزا و مسترکارت ایالات متحده برای پرداخت های بین مرزی با کارت علاقمند بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برنامه ریزی اروپا برای راه اندازی رقیب ویزا و مسترکارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی اروپا برای راه اندازی رقیب ویزا و مسترکارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید