برگزاری مراسم رژه طلایی فراعنه در خیابان های قاهره

به گزارش وبلاگ بهسا، طی مراسم ویژه ای به نام رژه طلایی فراعنه، بقایای 22 فرعون مومیایی شده مصر ار خیابان های قاهره به موزه ملی تمدن این کشور منتقل شد.

برگزاری مراسم رژه طلایی فراعنه در خیابان های قاهره

مقامات مصر روز شنبه 14 فروردین ماه 22 فرعون مومیایی شده مصر را درر مراسمی تشریفاتی موسوم به رژه طلایی فراعنه (Pharaohs Golden Parade) از موزه ملی مصر به موزه تمدن این کشور منتقل کردند. در این مراسم که به صورت زنده از تلوزیون ملی مصر پخش شد، 18 پادشاه و چهار مقام سلطنتی دیگر مسیری هفت کیلومتری بین دو موزه را پیمودند.

در این رژه، مومیایی ها به ترتیب قدمت حرکت می کردند و بنا بر گفته مقامات مصر، اغلب آن ها به به دوران پادشاهی نوین مصر تعلق داشتند که از سال 1539 تا 1075 قبل از میلاد در مصر حاکم بود.

تائوی دوم، ملقب به تائوی شجاع، که 1600 سال پیش از میلاد مسیح در جنوب مصر حکمرانی می کرد، در نخستین ارابه این رژه قرار داشت. آخرین ارابه از صف فراعنه نیز به رامسس نهم تعلق داشت که دوران حکومت وی به 1200 سال پیش از میلاد مسیح بازمی گردد.

چهره های تاریخی مطرحی چون رامسس دوم یکی از معروف ترین فراعنه مصر و ملکه حَتشـِپسوت نیز در این رژه نمادین شرکت داشتند. حَتشـِپسوت که به عنوان تنها فرعون مونث تاریخ مشهور است، برای غلبه بر سنت هایی که زنان را به در اختیار گرفتن نقش های ثانویه در سلسله مراتب سلطنتی محدود می کرد، به استفاده از ریش مصنوعی روی آورده بود.

پیش از برگزاری این مراسم، هر مومیایی در یک محفظه ویژه حامل گاز نیتروژن و تحت شرایطی نهاده شد که معمولا از مومیایی ها نگهداری می گردد. این محفظه ها سپس داخل ماشین های مخصوصی نهاده شدند که به سبک مصر باستان تزئین شده بودند. ارابه های طلایی مذکور نیز به ضربه گیر مجهز شده بودند تا از سلامت محموله های ارزشمند در سفر 40 دقیقه ای در خیابان های قاهره اطمینان حاصل گردد.

منبع: کجارو / ایرنا

به "برگزاری مراسم رژه طلایی فراعنه در خیابان های قاهره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مراسم رژه طلایی فراعنه در خیابان های قاهره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید