به دنیای جادویی اسمورف ها خوش آمدید

به گزارش وبلاگ بهسا، تصور کنید که در همان دهکده ای راه می روید که اسمورف ها در آن زندگی نموده اند، لبخند زده اند و غذا خورده اند. در بروکسل می توانید این تصورتان را زندگی کنید.

به دنیای جادویی اسمورف ها خوش آمدید

سال جاری نامورف ها 60 ساله شدند و برای جشن تولدشان، دهکده ای در نمایشگاه بروکسل ساخته شد. تجربه زندگی نامورف ها فرصت منحصر به فردی است برای فرو رفتن در دنیای جادویی این شخصیت های کوچک آبی رنگ بلژیکی. هولوگرام ها، واقعیت مجازی، مجموعه هایی در مقدار های بزرگ تر از واقعی و بسیاری جلوه های ویژه دیگر، این سفر رویایی هیجان انگیز را در محوطه دهکده نامورف ها ممکن می سازد.

نامورف ها اولین بار سال 1958 در یک انیمیشن، به شکل پری های کوچک با ظاهری انسانی، به دنیای ما پا گذاشتند. یک هنرمند بلژیکی به نام پیو (Peyo) آن ها را طراحی نموده بود. جالب است بدانید چیزی بیش از صد شخصیت نامورف وجود دارد و نام هایشان، ویژگی های اخلاقی یا شغل شان را نشان می دهد؛ مانند نامورف تنبل، نامورف نانوا یا نامورف شلخته و ...

این نمایشگاه سالگرد تولد، در فضایی بیش از 1500 متر مربع، بین دهکده نامورف ها و راستا واقعیت مجازی برگزار شده است. ماجراجویی در جنگل های جادویی و خانه های قارچی شکل، فعالیت جالبی برای خانواده ها به نظر می رسد. بازدیدنمایندگان که بلندی قدشان، به یاری واقعیت مجازی، به بلندی درخت سیب می رسد می توانند با نامورف ها حرف بزنند و محل زندگی شان را ببینند، پشت لک لک سوار شوند و حتی پایکوبی نامورف ها را تجربه نمایند. آن ها می توانند به پاپا نامورف برای نقش بر آب کردن برنامه های شیطانی گارگامل یاری نمایند.

این نمایشگاه علاوه بر تفریح، کارکرد آموزشی هم دارد؛ یکی از هدف های مهم نمایشگاه نمایش قدرت تحمل، همبستگی و دوستی نامورف ها است. از این گذشته بازدیدنمایندگان در این محل، به اهمیت محافظت از محیط زیست پی می برند و با اهداف توسعه پایای سازمان ملل آشنا می شوند. کل این تجربه دو ساعت طول می کشد و سرگرم شدن با واقعیت مجازی هم صفی دارد که باید از آن عبور کرد.

منبع: کجارو / lonelyplanet

به "به دنیای جادویی اسمورف ها خوش آمدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به دنیای جادویی اسمورف ها خوش آمدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید