بورل: تمام اعضای برجام برای تعامل آماده اند

به گزارش وبلاگ بهسا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به ضرورت عبور از سیاست فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ علیه ایران و حرکت به سمت دیپلماسی حداکثری بر لزوم بازگشت برجام در جهت اصلی و استفاده از ظرفیت های اقتصادی آن تاکید کرد و گفت: تمام اعضای توافق برای تعامل در این زمینه آمادگی دارند.

بورل: تمام اعضای برجام برای تعامل آماده اند

جوسپ بورل در آستانه سفر به مسکو در گفت وگو با خبرگزاری اینترفکس بیان داشت: برجام در بزنگاه حساسی قرار گرفته است. به عنوان مسئول هماهنگ کننده سخت تلاش می کنم تا برجام را زنده نگه دارم.

وی افزود: من با تمام مشارکت کنندگان از جمله شرکای ما در امریکا در تماس هستم. اما راستا راحتی نیست.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه دولت کنونی آمریکا رویکرد جدیدی را در قبال برجام در پیش گرفته اظهار داشت که تمام اعضای توافق برای تعامل در این زمینه آمادگی دارند.

وی سپس یادآور شد: برجام بر این اساس پایه گذاری شد که تحریم های ایران در ازای تعهدات هسته ای رفع شود و ما به عنوان اتحادیه اروپا به اجرای تعهداتمان ذیل برجام ادامه می دهیم.

بورل با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام و توسل به سیاست فشار حداکثری از جمله تحریم های ثانویه پیامدهای منفی به دنبال داشته شرح داد که از تمام ظرفیت های برجام از جمله در حوزه اقتصادی استفاده نشده است.

وی با بیان این مطلب نتیجه گرفت: ما باید در چارچوب کمیسیون مشترک برجام از سیاست فشار حداکثری به سمت دیپلماسی حداکثری حرکت و با ایجاد محرکه های مثبت، نسبت به اجرای کامل برجام اطمینان حاصل کنیم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شرح داد: هدف نهایی این است که به اجرای کامل این توافق باز گردیم.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "بورل: تمام اعضای برجام برای تعامل آماده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورل: تمام اعضای برجام برای تعامل آماده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید