بیانیه حزب الله لبنان درباره انفجار مهیب بیروت

به گزارش وبلاگ بهسا، حزب الله لبنان بامداد چهارشنبه طی بیانیه ای با ابراز همدردی با خانواده شهدا و مجروحان از همه لبنانی ها و گروه های سیاسی خواست تا با همبستگی و یکپارچگی به عبور از این شرایط سخت یاری نمایند.

بیانیه حزب الله لبنان درباره انفجار مهیب بیروت

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بهسا، حزب الله لبنان طی بیانیه ای درباره انفجار مهیب عصر روز سه شنبه در بیروت با ملت لبنان، خانواده شهدا و مجروحان ابراز همدردی کرد.

در بیانیه حزب الله آمده است: به ملت لبنان شریف و خانواده شهدا و مجروحان همدردی و احساس ناراحتی عمیق خود به دلیل این فاجعه ملی عظیم که لبنان و لبنانی ها را در شرایط سختی که کشور عزیزمان در آن هست هدف قرار داده ابراز می داریم.

این فجعه دردناک و ویرانی بی سابقه آن و پیامدهای خطرناک آن در سطوح مختلف انسانی، بهداشتی، اجتماعی و مالی همبستگی و یکپارچگی تمامی لبنانی ها و همه گروه های سیاسی و اقدام مشترک برای عبور از این رنج دردناک را ضروری می نماید.

ما در این رویداد غم انگیز، به تمامی کادرهای درمانی و پرستانی، گروه های یاری های بشردوستانه، گروه های حفظ امنیت و آتش نشانان شجاع به دلیل کوشش های عظیمشان برای نجات و یاری ، درود می فرستیم و تمامی امکانات خود را در خدمت مردم شریف و هموطنان عزیزمان قرار می دهیم.

از خداوند متعال می خواهیم که شهدا را غریق رحمت و مغفرت نموده و به خانواده هایشان صبر و آرامش دهد و از خداوند می خواهیم که به مجروحان شفای عاجل دهد و به ملت عزیزمان صبر و پایداری دهد و کشورمان در عبور از سختی ها و ناراحتی ها پیروز گردد.

در انفجار مهیب عصر روز دوشنبه در بیروت تا کنون مرگ بیش از 67 نفر تایید شده و نزدیک به 3600 نفر نیز مجروح شدند.

انفجار بندر بیروت ناشی از منفجر شدن همزمان مقایر زیادی از مواد آتش زا بوده و به گفته شاهدان عینی، ابتداء انفجار کوچک و سپس انفجار شدید اتفاق افتاده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که شدت انفجار در بندر بیروت به قدری مهیب بوده است که ساکنان جزیره قبرس آن را شنیده اند.

دیده بان زمین لرزه اردن اظهار داشت که نیروی انفجار بیروت معادل نیروی زلزله ای با قدرت 4.5 ریشتر بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بیانیه حزب الله لبنان درباره انفجار مهیب بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه حزب الله لبنان درباره انفجار مهیب بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید