تاکید بر کوشش برای ایجاد فضایی ایمن برای بازار صنایع دستی

به گزارش وبلاگ بهسا، ایسنا/ براساس آخرین گزارش های بدست آمده، تاکید بر کوشش برای ایجاد فضایی ایمن برای بازار صنایع دستی صورت پذیرفت.

تاکید بر کوشش برای ایجاد فضایی ایمن برای بازار صنایع دستی

مریم جلالی، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در نخستین روز سفر به استان گلستان در نشست با سید محمد دهنوی، معاون هماهنگی امور مالی استانداری گلستان با بیان اینکه صنایع دستی در بحث ایجاد اشتغال و عایدی برای خانوار بسیار اثرگذار است، گفت: کوشش می کنیم تا فضایی ایمن برای بازار صنایع دستی و خرید مواد اولیه مناسب برای تولیدات هنرمندان بوجود آوریم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور ضمن تأکید بر تعامل و هم افزایی دستگاه های اجرایی برای پیشبرد اهداف توسعه ای استان اعلام کرد: در حوزه های مختلف از جمله صنایع دستی در بعضی موارد دستگاه های اجرایی بصورت مجزا عمل می نمایند که باید کوشش کنیم همگرایی در این حوزه شکل گیرد.

او اظهار داشت: حوزه های سه گانه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در گذشته همگرایی کمی داشتند اما خوشبختانه با حضور مهندس ضرغامی این همگرایی افزایش یافته و مطمئنا در آینده شاهد اتفاقات خوبی در این وزارتخانه خواهیم بود.

آمادگی گلستان برای ایجاد صندوق حمایت از هنرمندان صنایع دستی

معاون هماهنگی امور مالی استانداری گلستان نیز در این نشست گفت: آمادگی داریم با مشارکت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صندوق حمایت از هنرمندان صنایع دستی را به صورت پایلوت در استان گلستان تشکیل دهیم.

سید محمد دهنوی اظهار داشت: احیای دیوار بزرگ گرگان موضوعی دارای اهمیت است که آمادگی داریم با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در راستای احیای این اثر فاخر همکاری کنیم.

او اعلام کرد: بنای فاطمی یک بنای ارزشمند و فاخر است که پیشنهاد می کنم این بنا با یاری استانداری و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان به مرکز خلاقیت و نوآوری تبدیل گردد.

معاون هماهنگی امور مالی استانداری گلستان با اشاره به ظرفیت بالای صنایع دستی در استان گلستان یادآور شد: در افق 1404 پیش رو سه درصد از سهم توسعه استان در حوزه صنایع دستی دیده شده است.

تشکیل انجمن هنرمندان صنایع دستی گرگان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان نیز در این جلسه گفت: انجمن هنرمندان صنایع دستی در شهرستان گرگان شکل گرفته است و در راستای تقویت آن آماده هرگونه همکاری و حمایت هستیم.

رحمان فرمانی اظهار داشت: شهر تاریخی استرآباد (گرگان) اثر تاریخی بسیار ارزشمند، زنده و پویا است که باید از این ظرفیت برای توسعه گردشگری شهر گرگان و استان بهره ببریم.

منبع: همگردی

به "تاکید بر کوشش برای ایجاد فضایی ایمن برای بازار صنایع دستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید بر کوشش برای ایجاد فضایی ایمن برای بازار صنایع دستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید