تبدیل تهدید کرونا به فرصتی تازه برای برقراری ارتباطی مؤثر با دانشمندان برجسته دنیا

به گزارش وبلاگ بهسا، عضو هیئت علمی گروه سلول های بنیادی پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان با اشاره به برگزاری مجازی هفدهمین کنگره بین المللی زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی تأکید کرد: کوشش ما در تبدیل این تهدید به فرصتی تازه به وسیله بکارگیری ظرفیت های فضای مجازی منجر به برقراری ارتباطی مؤثر و دعوت از متخصصان و دانشمندان برجسته سراسر جهان شد.

تبدیل تهدید کرونا به فرصتی تازه برای برقراری ارتباطی مؤثر با دانشمندان برجسته دنیا

به گزارش وبلاگ بهسا، هفدهمین کنگره بین المللی زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی رویان (17th Stem Cell Biology & Tachnology) در تاریخ 13 و 14 شهریورماه (4 و 5 سپتامبر 2021) به صورت مجازی برگزار می گردد. هویت سلولی، توسعه اولیه و توان سلولی؛ سلول های بنیادی در توسعه و درمان سرطان؛ سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی 1 و 2؛ ویژگی های ریزمحیطی در کُنام سلول های بنیادی؛ فناوری های نانو و میکرو در تحقیقات سلول های بنیادی؛ فناوری های نوین در تحقیقات سلول های بنیادی، از محورهای این کنگره اسم شده است.

دکتر فرشته کرمعلی، دبیر علمی هفدهمین کنگره بین المللی زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی رویان در گفت وگو با وبلاگ بهسا درخصوص برنامه های کنگره گفت: برای دومین سال، کنگره بین المللی رویان (14-10 شهریورماه 1400) به صورت مجازی برگزار می گردد. سخنرانی های روز نخست کنگره به مباحث مرتبط با بیماری کووید 19 شامل تأثیرات این بیماری بر روی قدرت باروری افراد، آخرین پیشرفت ها در درمان بیماری کووید 19 با استفاده از سلول های بنیادی و ارائه راهکارهای نوین در طراحی مدل های مؤثر به منظور مطالعه این بیماری با استفاده از چاپ زیستی، سیستم های میکروفلوئیدیک و ارگانوئید اختصاص دارد.

دکتر کرمعلی با اشاره به 7 محوری که برای پنل های هفدهمین کنگره بین المللی زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی در نظر گرفته شده است، تأکید کرد: در برنامه ­ریزی پنل ها سعی شده است تا مباحث پایه ­ای از جمله عوامل موثر در حفظ هویت سلول های بنیادی تا کاربرد این سلول ها در پزشکی بازساختی و نقش سلول های بنیادی در شکل­ گیری و درمان سرطان را در برگیرد.

عضو هیئت علمی گروه سلول های بنیادی پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان اضافه نمود: با توجه به اهمیت مباحث بین رشته ای، در کنگره سال جاری توجه ویژه ای به علوم و فناوری های نوین مانند فناوری های نانو، سامانه های میکروفلوئیدیک، هوش مصنوعی و چاپ سه بعدی و کاربرد آنها در توسعه دانش سلول های بنیادی شده است.

دبیر علمی هفدهمین کنگره بین المللی زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی رویان، در مورد تعداد مقاله های دریافتی گفت: تعداد 117 خلاصه مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شد که پس از داوری، در نهایت، 8 مقاله برتر از نظر داوران مجوز ارائه شفاهی در کنگره را دریافت کردند و 57 مقاله هم در کنگره سال جاری به صورت پوستر ارائه خواهند شد.

تبدیل تهدید کرونا به فرصتی تازه برای برقراری ارتباطی مؤثر با دانشمندان برجسته جهان

دکتر کرمعلی با اشاره به برگزاری کنگره بین المللی رویان به شکل مجازی گفت: برگزاری مجازی کنگره ها، قطعاً محدودیت هایی به همراه دارد؛ چراکه امکان تعامل، گفتگو و ارتباط مستقیم اساتید، متخصصان و پژوهشگران از نقاط مختلف جهان با یکدیگر را محدود می­کند.

دبیر علمی هفدهمین کنگره بین المللی زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی رویان اضافه نمود: اما به واسطه رسالت پژوهشگاه رویان در توسعه و اشاعه دانش، برآن شدیم تا علی رغم محدودیت های گسترده جهانی سهم خود را در این زمینه به برترین نحو ممکن ایفا کنیم. کوشش ما در تبدیل این تهدید به فرصتی تازه به وسیله بکارگیری ظرفیت های فضای مجازی منجر به برقراری ارتباطی مؤثر و دعوت از متخصصان و دانشمندان برجسته سراسر جهان به خصوص آمریکا و استرالیا گشت که در شرایط برگزاری فیزیکی امکان حضور آنها مهیا نبود.

مجازی برگزار گردیدن، تأثیری بر کیفیت کنگره بین المللی رویان نخواهد داشت

عضو هیئت علمی گروه سلول های بنیادی پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان تأکید کرد: کوشش نموده ایم تا مجازی برگزار گردیدن، تأثیری بر کیفیت برگزاری کنگره بین المللی رویان نگذارد و بتوانیم از حضور اساتید و متخصصان برجسته داخلی و بین المللی در این کنگره بهره مند شویم.

شایان ذکر است، بیست و دومین کنگره بین المللی پزشکی تولیدمثل رویان از تاریخ 10 تا 12 شهریورماه و هفدهمین کنگره بین المللی زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی رویان در تاریخ 13 و 14 شهریورماه 1400 به صورت مجازی برگزار می گردد. مراسم افتتاحیه روز چهارشنبه 10 شهریورماه با سخنرانی دکتر سید جعفر حسین، مدیر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی (WHO)، پروفسور هیو تیلور، رئیس انجمن پزشکی تولیدمثل آمریکا (ASRM) و دکتر ابراهیم پارسانژاد، رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران (ISRM)، دکتر عبدالحسین شاهوردی، رییس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی و رییس کنگره بین المللی رویان برگزار گردید.

بیش از 30 سخنران مدعو برجسته داخلی و 28 سخنران بین المللی از کشورهای آلمان، آمریکا، استرالیا، انگلستان، ایتالیا، پاکستان، ترکیه، دانمارک، سوئیس، سنگاپور، قطر، مصر، هلند، هند و ... در پنل های مختلف بیست و دومین کنگره بین المللی پزشکی تولیدمثل رویان و هفدهمین کنگره بین المللی زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی سخنرانی خواهند کرد.

همزمان با برگزاری این دو کنگره بین المللی، شانزدهمین سمینار پرستاری و مامایی رویان هم برگزار می گردد. فرایند آنالیز بیماران نابارور قبل و بعد از بارداری در بحران کرونا؛ آخرین دستاوردهای درمان ناباروری (با تمرکز بر اختلالات تخمدان پلی کیستیک، حفظ باروری در بیماران مبتلا به سرطان، آندومتریوز، رشد، بهداشت و نوزایی جمعیت) به اسم محورهای این سمینار اعلام شده است. وبینار روش های بهینه تحریک تخمدان در بیماران مبتلا به سرطان هم با همکاری پروفسور وایرلی از ایتالیا به صورت پیش کنگره در 9 شهریورماه برگزار گردید. وبینار چالش های آنالیز آندومتر در زنان نابارور؛ وبینار دوره جامع نانوزیست فناوری با مدیریت پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان؛ کارگاه مجازی فلوسایتومتری مقدماتی با مدیریت پژوهشکده سلول های بنیادی؛ کارگاه مجازی فلوسایتومتری پیشرفته با مدیریت پژوهشکده سلول های بنیادی از دیگر برنامه های جنبی این دو کنگره هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تبدیل تهدید کرونا به فرصتی تازه برای برقراری ارتباطی مؤثر با دانشمندان برجسته دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل تهدید کرونا به فرصتی تازه برای برقراری ارتباطی مؤثر با دانشمندان برجسته دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید