تصادف در جنوب سیستان وبلوچستان هفت کشته برجا گذاشت

به گزارش وبلاگ بهسا، فرمانده پلیس راه جنوب سیستان وبلوچستان گفت:حوادث رانندگی هفته گذشته تا به امروز در جنوب این استان هفت کشته و 25 مجروح برجا گذاشت.

تصادف در جنوب سیستان وبلوچستان هفت کشته برجا گذاشت

به گزارش گروه حوادث وبلاگ بهسا و به نقل از خبرگزاری وبلاگ بهسا، سرهنگ مصطفی کول زاده فرمانده پلیس راه جنوب سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های وبلاگ بهسا از زاهدان ، اظهارداشت: هفت کشته و 25 مجروح نتیجه 15 فقره تصادف در جاده های جنوب سیستان وبلوچستان بوده است.

او سرعت زیاد و سبقت را از دلایل عمده بروز حوادث رانندگی این مدت در جاده های جنوب سیستان وبلوچستان ذکر کرد و اضافه کرد: یکی از مهمترین موارد تخلف رانندگان وسایل نقلیه که منجر به حوادث می شود تخطی از سرعت مطمئنه است.

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان وبلوچستان گفت: سرعت مطمئنه در جاده باید با توجه به شرایط و اوضاع و احوال حاکم بر جاده توسط راننده مد نظر قرار گیرد تا بتواند در صورت روبرو شدن با خطرات، وسیله نقلیه خود را بدون اینکه حادثه ای رخ دهد کنترل کند.

او بیان نمود: خودداری از عجله در سفر و داشتن استراحت کافی برای حدود 15 دقیقه پس از هر 2 ساعت رانندگی برای جلوگیری از خستگی و خواب آلودگی برای راننده وسیله نقلیه ضروری است تا بازگشت مسافران به شهر و دیار خود ایمن و سلامت انجام شود.

سرهنگ کول زاده شرح داد: افراد توجه داشته باشند رعایت فاصله طولی و رانندگی با سرعت مطمئنه می تواند از بروز بسیاری سوانح و تلفات جاده ای در این ایام جلوگیری کند.

سیستان وبلوچستان به سبب گستردگی راه های ارتباطی دارای 2 قرارگاه پلیس راه و 2 اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستان های شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستان های جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند

منبع: جام جم آنلاین

به "تصادف در جنوب سیستان وبلوچستان هفت کشته برجا گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصادف در جنوب سیستان وبلوچستان هفت کشته برجا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید