تعطیلی پیش دبستانی ها و غیرحضوری شدن کلیه مقاطع تحصیلی در روز چهارشنبه

به گزارش وبلاگ بهسا، معاون استاندار تهران از برگزاری کلاس های کلیه مقاطع تحصیلی به صورت غیر حضوری در روز چهارشنبه به علت آلودگی هوا اطلاع داد.

تعطیلی پیش دبستانی ها و غیرحضوری شدن کلیه مقاطع تحصیلی در روز چهارشنبه

به گزارش وبلاگ بهسا، عابد ملکی در خاتمه جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران در تشریح مصوبات این جلسه گفت: مصوبات جلسه امروز تا خاتمه روز پنجشنبه اجرایی خواهد شد و برای روزهای شنبه و یکشنبه با تشکیل جلسه دوباره دستورالعمل ها آنالیز و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد کنترل دقیق تر خودروهای فاقد برگه معاینه فنی اجرایی گردد و بعلاوه ممنوعیت تردد شبانه کلیه خودروهای گازوئیلی سنگین مانند کامیون، تریلی، جرثقیل و ... به وسیله پلیس راهور اجرایی خواهد شد. به علاوه از انجام کلیه فعالیت های عمرانی که موجب تشدید آلودگی هوا می گردد جلوگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: از روشن ماندن اتوبوس ها و مینی بوس ها در خاتمهه های مسافربری جلوگیری خواهد شد و نظارت ویژه ای برای جلوگیری از سوزاندن زباله و شاخ و برگ درختان و ضایعات اعمال خواهد شد. در این دو روز استقرار پایگاه های سیار فوریت های پزشکی (اورژانس) و هلال احمر با جانمایی منطقه ها آلوده تر و پر ترددتر به منظور کاهش زمان دسترسی به پایگاه ها انجام خواهد شد. بعلاوه تعطیلی مراکز پیش دبستانی و غیر حضوری شدن کلیه مقاطع تحصیلی آموزشی انجام خواهد شد و به دانشگاه ها نیز پیشنهاد می گردد که کلاس های خود را به صورت غیر حضوری دایر نمایند. مهدهای کودک نیز به وسیله بهزیستی تعطیل خواهند شد.

وی ادامه داد: مدیران با مرخصی اولیای بچه هایی که به مهد کودک می فرایند و دانش آموزان مشغول به تحصیل در مراکز پیش دبستانی، دبستان ها و دبیرستان ها موافقت خواهند کرد. از سوی دیگر تعطیلی موقت واحدهای صنعتی، کارخانه ها و مراکز موثر در تشدید آلودگی هوا، اعمال و استفاده از سوخت مایع در نیروگاه ها و صنایع مجاور کلانشهرها ممنوع خواهد بود. بعلاوه اطلاع رسانی برای خودداری از فعالیت های ورزشی اعم از انفرادی، همگانی و باشگاهی در محیط های باز انجام خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار تهران با تاکید بر لزوم مشارکت شهفرایندان برای رعایت هر چه بیشتر مصوبات جلسات کمیسیون اضطرار آلودگی هوای تهران گفت: بهتر است در این ایام استفاده از ماسک های استاندارد برای آلودگی هوا در دستور کار قرار بگیرد. در این ایام شرکت ملی گاز ایران نیز موظف است برای تامین سوخت گاز مورد احتیاج نیروگاه ها و سایر واحدهای متصل به شبکه گازرسانی که فعالیت آنها در این شرایط لازم است برنامه ریزی لازم را انجام دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تعطیلی پیش دبستانی ها و غیرحضوری شدن کلیه مقاطع تحصیلی در روز چهارشنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی پیش دبستانی ها و غیرحضوری شدن کلیه مقاطع تحصیلی در روز چهارشنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید