تولیدات صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد برندسازی می شود

به گزارش وبلاگ بهسا، سرپرست اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی کهگیلویه و بویراحمد در برنامه زنده تلویزیونی نگاه روز از شبکه استانی دنا، از برندسازی تولیدات صنایعدستی هنرمندان استان خبر داد.

تولیدات صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد برندسازی می شود

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی کهگیلویه و بویراحمد، مجید صفایی صبح امروز دوشنبه 26 خرداد ماه با بیان اینکه صنایع دستی زبان گویای هنر، ذوق، فرهنگ پیشینیان و ابزاری برای نمایش هویت یک منطقه است، شرح داد: از میان هنرهای بومی استان، دستبافته های زنان و مردان کهگیلویه و بویراحمد از جمله گلیم، جاجیم و مفرش، رکورددار بیشترین میزان تولیدات است.

او افزود: از جمله ویژگی های دستبافته های داری این است که تمام مراحل تولید از جمله ریسندگی، رنگرزی و بافت در استان انجام می شود.

سرپرست اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: افزایش کارگاه های تولیدی، آموزش همراه با تولید، ارتقای کیفیت سطح تولیدات صنایعدستی از مهم ترین برنامه های این اداره کل در سال 99 است.

او افزود: تلاش می کنیم با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به هنرمندان صنایعدستی زمینه اشتغال زایی این قشر را در کهگیلویه و بویراحمد فراهم کنیم.

منبع: میراث آریا

به "تولیدات صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد برندسازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولیدات صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد برندسازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید