تویوتا با ارزش ترین برند خودروسازی جهان

به گزارش وبلاگ بهسا، موسسه تحقیقاتی کانتار (Kantar) اخیرا لیست 100 برند با ارزش جهان در سال 2020 را منتشر کرده که در بین آنها نام سه شرکت خودروسازی نیز دیده می شود. بر این اساس تویوتا با حضور در رتبه 48 این لیست به عنوان ارزشمندترین برند خودروسازی دست پیدا کرده؛ البته در مقایسه با سال 2019 این خودروساز ژاپنی حدود 3 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

تویوتا با ارزش ترین برند خودروسازی جهان

مرسدس بنز دیگر برند خودروسازی است که در لیست کانتار حضور دارد. این کمپانی در رتبه 56 لیست ایستاده و از لحاظ ارزش دومین برند خودروساز دنیا محسوب می شود. رقیب دیرینه مرسدس بنز یعنی ب ام و هم با کسب رتبه 61 سومین برند ارزشمند خودروساز در سال 2020 به شمار می رود. طبق محاسبات کانتار ارزش این دو شرکت آلمانی در مقایسه با سال قبل به ترتیب 9 و 12 درصد کاهش یافته است.

گراهام استاپل هرست (Graham Staplehurst) مدیر بخش استراتژی موسسه کانتار در مصاحبه با نشریه اتوموتیو نیوز (Automotive News) گفته از سال 2008 به این طرف ارزش برندهای خودرویی مدام رو به کاهش بوده است. وی افزوده صنعت خودرو بسیار متفاوت از سایر حوزه ها است، چرا که برندهای لوکس در مقعطی رشد خوبی را تجربه کرده و سپس سقوط کرده اند.

از بین تمامی برندهای خودرویی که در رده بندی امسال حاضر هستند، تسلا تنها شرکتی است که ارزش آن با رشد همراه بوده؛ ارزش این برند آمریکایی 11.35 میلیارد دلار برآورده شده که در مقایسه با سال قبل افزایش 22 درصدی را نشان می دهد. البته همانطور که اشاره کردیم، با وجود این جهش چشمگیر تسلا جایی در بین 100 برند برتر ندارد.

از میان ده برند خودروسازی که ارزش بیشتری نسبت به بقیه دارند، نیسان با 18 درصد افت بیشترین کاهش را تجربه کرده؛ هوندا، آئودی و ب ام و هم به ترتیب با 15، 14 و 12 درصد افت پس از نیسان قرار دارند.

کانتار پیش بینی می کند تسلا و دیگر شرکت هایی که بر تولید خودروهای الکتریکی تمرکز کرده اند، آینده بسیار روشنی را پیش رو داشته و احتمال رشد ارزش آنها بیشتر از سایر خودروسازان است. در سوی مقابل کمپانی هایی که برنامه مشخصی برای ورود به بازار خودروهای الکتریکی ندارند، با شتابی بیشتر ارزش خود را از دست خواهند داد.

در رتبه بندی امسال موسسه کانتار، آمازون همانند سال قبل در صدر ایستاده؛ ارزش برند آمازون اکنون 415.8 میلیارد دلار تخمین زده می شود که 32 درصد بیشتر از سال 2019 است. ناگفته نماند رتبه های دوم و سوم نیز به اپل و مایکروسافت رسیده است، در رتبه بندی سال گذشته گوگل در جایگاه سوم قرار داشت. در جدول زیر می توانید ده برند ارزشمند 2020 را به همراه ارزش تقریبی و میزان تغییر نسبت به سال 2019، مشاهده فرمایید.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "تویوتا با ارزش ترین برند خودروسازی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تویوتا با ارزش ترین برند خودروسازی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید