تیم های امداد و نجات هلال احمر زنجان در آماده باش نارنجی

به گزارش وبلاگ بهسا، خبرنگاران/زنجان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در پی وقوع زلزله در شهرستان خدابنده، تیم های امداد و نجات هلال احمر استان در آماده باش نارنجی قرار دارند.

تیم های امداد و نجات هلال احمر زنجان در آماده باش نارنجی

سیدقاسم موسوی شامگاه امروز (9 آذرماه) در ارتباط ویدیو کنفرانسی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور، اظهار کرد: زلزله ای با قدرت 4 و یک دهم ریشتر در ساعت 18:34 دقیقه و زلزله بزرگتری نیز با 4 و نیم ریشتر در ساعت 18:36 دقیقه در زرین رود به وقوع پیوست.

وی با بیان اینکه با توجه به گزارش های اولیه تیم ارزیاب هلال احمر و دهیاری های شهر زرین رود، خوشبختانه این زلزله ها خسارت جانی و اقتصادی احتاقتصادی و جزیی نداشته است، ادامه داد: اهالی روستاهایی تحت تاثیر زلزله که در کانون این حادثه قرار داشتند احساس ترس داشتند و هنوز هم بیرون از منازل مسکونی به سر می بردند.

موسوی با یادآوری اینکه هم اکنون تیم های ارزیاب هلال احمر در منطقه حضور دارند و مشغول ارزیابی هستند، توضیح داد: هماهنگی های لازم با دهیاران، بخشداری های شهرستان و مرکز مدیریت بحران استان زنجان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه با وقوع زلزله نخست در آماده باش شرایط زرد قرار گرفتیم و با توجه به شدت زلزله دوم در شرایط آماده باش نارنجی را اعلام کردیم، متذکر شد: هم اکنون با سپری شدن ساعت 21 تیم های عملیاتی امداد و نجات هلال احمر استان امشب در آماده باش نارنجی قرار دارند تا در صورت وقوع زلزله بزرگ تر بتوانند در سریع ترین زمان ممکن در منطقه زلزله زده حاضر و خدمات امداد و نجات ارایه دهند.

موسوی تاکید نمود: هموطنان هنگام وقوع زلزله از رفتارهای پرخطر از قبیل دویدن و فرار کردن به ویژه در طبقات بالاتر اجتناب نموده و پیش از حادثه نقاط امن منزل را شناسایی و هنگام زلزله پناه گیری نمایند.

وی با بیان اینکه محتمل است در زمان حاضر در شرایط پیش از وقوع زلزله اصلی قرار داشته باشیم که بهتر است منطقه ها امن منازل و محل کار شناسایی گردد، گفت: افرادی هم که امشب در فضاهای باز حضور دارند، مکان های امن را شناسایی و در لحظه وقوع زلزله پناه گیری نموده و خونسردی خود را حفظ نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تیم های امداد و نجات هلال احمر زنجان در آماده باش نارنجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم های امداد و نجات هلال احمر زنجان در آماده باش نارنجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید