ثبت نام رانندگان در سامانه ایران من منتفی شد ، کنترل پلاک ها با دوربین ثبت تخلف

به گزارش وبلاگ بهسا، حدود دو میلیون نفر از واکسن نزده ها برای سفرهای نوروزی با دوربین های پلیس راهور و سامانه ایران من کنترل می شوند.

ثبت نام رانندگان در سامانه ایران من منتفی شد ، کنترل پلاک ها با دوربین ثبت تخلف

روز گذشته اعلام شد که صاحبان پلاک خودرو پیش از سفر نوروزی باید در سامانه ایران من ثبت نام نمایند. اما حالا معاون فنی وزارت بهداشت می گوید رانندگان دیگر لازم نیست در این سامانه ثبت پلاک نمایند.

رانندگان باید با وارد کردن کد ملی و شماره همراه خود وارد این سامانه می شدند. اما بعضی از آنها با اشاره به عدم تطبیق اطلاعات شخصی در سامانه ایران من از اختلال در این سامانه انتقاد کردند.

رانندگان در سامانه ایران ثبت نام ننمایند

محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت در این مورد به وبلاگ بهسا می گوید: مشکل سامانه ایران من برطرف شد. رانندگان دیگر لازم نیست در این سامانه ثبت نام نمایند. قرار است پلیس راهور بدون اعلام رانندگان، پلاک ها را از نظر سلامتی و واکسیناسیون کنترل کند.

آنطور که معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت می گوید مجاز یا غیرمجاز بودن پلاک خودرو برای سفرهای نوروزی را پلیس راهور به وسیله سامانه ایران من استعلام می گیرد.

کنترل پلاک واکسن نزده ها با دوربین های پلیس راهور

او درباره چگونگی کنترل پلاک خودروها برای سفرهای نوروزی می گوید: سامانه ایران من در دوربین های پلیس راهور بارگذاری می گردد. این محدودیت قرار است مانند طرح ترافیک، پلاک ها را برای محدودیت کرونایی کنترل کند. زمانی که خودرویی وارد طرح ترافیک می گردد اگر پلاک مجاز باشد جریمه نمی گردد. اگر خودرویی غیرمجاز باشد جریمه می گردد.

صاحبان پلاک خودرو که سه دز واکسن را دریافت نموده اند یا از دز دوم آنها کمتر از سه ماه می گذرد،، امکان سفر نوروزی را دارند. در غیر این صورت با تردد در جاده ها یک میلیون تومان جریمه می شوند.

همه مجاز به سفر هستند به جز واکسن نزده ها

فرهادی می گوید همه مجاز هستند به سفر نوروزی بروند مگر اینکه پلیس راهور پلاکی را شناسایی کند که واکسیناسیون را انجام نداده باشد یا از نظر ابتلا به کرونا بیمار باشد.

پیش از این حسین قاسمی اطلاع داد که پلاک های خودرو هایی که واکسیناسیون آن ها تایید نگردد از 20 اسفند در صورت تردد بین جاده ای جریمه می شوند. آنطور که او گفت شش تا هشت میلیون نفر در کشور هنوز واکس کرونا نزدند که حدود دو میلیون نفر از آنها صاحب پلاک خودرو هستند.

سامانه ایران من برای اعمال محدودیت های کرونایی به بعضی از وزارتخانه ها از جمله وزارت راه وشهرسازی و بهداشت متصل است.

منبع: تجارت نیوز

به "ثبت نام رانندگان در سامانه ایران من منتفی شد ، کنترل پلاک ها با دوربین ثبت تخلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام رانندگان در سامانه ایران من منتفی شد ، کنترل پلاک ها با دوربین ثبت تخلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید