جدیدترین تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا علیه کره شمالی

به گزارش وبلاگ بهسا، خبرنگاران : وزارت خزانه داری آمریکا امروز در بیانیه ای از تحریم 4 شرکت و 6 کِشتی مرتبط با انتقال زغال سنگِ کره شمالی خبر داد.

جدیدترین تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا علیه کره شمالی

به گزارش وبلاگ بهسا به نقل از مهر: وزارت خزانه داری آمریکا امروز سه شنبه با انتشار بیانیه ای در وبگاه خود از تحریم 6 شرکت، از جمله چند شرکت مستقر در چین و 4 کِشتی مرتبط با انتقال زغال سنگ کره شمالی خبر داد.

دفتر کنترل دارائیهای خارجی (OFAC) وابسته به وزارت خزانه داری آمریکا در این خصوص ادعا کرد که شرکت ها و کِشتی های تحت تحریم در حمل و نقل و صادرات زغال سنگِ کره شمالی فعالیت داشته اند.

بر اساس اعلام فتر کنترل دارائیهای خارجیِ وزارت خزانه داری آمریکا، اموال و دارائی های شرکت ها و کِشتی های مذکور در این کشور بر اساس دستورات اجرایی 13687، 13722 و 13810 بلوکه خواهند شد.

بهانه آمریکا از این اقدام، نقض قطعنامه 2371 شورای امنیت سازمان ملل پیرامون کره شمالی است.

گفتنی است، تا کنون 3 دُور مذاکرات میان سران کره شمالی و آمریکا پیرامون موضوع هسته ای پیونگ یانگ با کارشکنی های مکرر واشنگتن به شکست منتهی شد.

پیونگ یانگ تا کنون چندین بار اعلام کرده است که هدف از برنامه دفاع موشکی و هسته ای این کشور مقابله با تهدیدات و اقدامات خصمانه آمریکا علیه کره شمالی است.

منبع: اقتصادنیوز

به "جدیدترین تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا علیه کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا علیه کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید