حداکثر زمان نگهداری نذورات در خارج از یخچال چقدر است؟

به گزارش وبلاگ بهسا، رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی وزارت بهداشت، بر اهمیت مصرف سریع نذورات گرم که خارج از یخچال قرار دارند، تاکید نمود.

حداکثر زمان نگهداری نذورات در خارج از یخچال چقدر است؟

به گزارش مهر، سیدرضا غلامی، با اشاره به ضرورت حفظ نکات در طبخ غذای گرم، یادآور شد: یکی از نکات مهم در سلامت غذای گرم، رعایت بهداشت فردی کسانی است که در تهیه، طبخ و توزیع نذورات، درگیر هستند. از سوی دیگر، رعایت بهداشت محیط طبخ و توزیع غذا نیز اهمیت زیادی دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به گرمای هوا، توصیه می گردد غذای گرم بسته بندی، بیش از دو ساعت در فضای بیرون، نگه داری نگردد. عزاداران هم ضروری است در سریع ترین زمان، غذای نذری را میل نموده و یا سریعاً در یخچال نگهداری نمایند.

رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: ظروف یکبار مصرف برای اطعام و نذورات هم باید مناسب و ترجیحاً ظروف یکبار مصرف گیاهی برای غذا و نوشیدنی گرم و ظروف پلاستیکی نازک برای غذا و نوشیدنی های سرد مورد استفاده قرار گیرد.

وی اضافه کرد: ظروف یکبار مصرف پلاستیکی، تجزبه پذیر نبوده و تخریب پذیر هستند و ممکن است مشکلاتی را برای محیط زیست و انسان ها ایجاد نمایند.

منبع: فرارو

به "حداکثر زمان نگهداری نذورات در خارج از یخچال چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداکثر زمان نگهداری نذورات در خارج از یخچال چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید