حضور سرکرده جدید داعش در عراق، کارشناسان هویت وی را تأیید کردند

به گزارش وبلاگ بهسا به نقل از اسپوتنیک، شبکه خبری سومریه روز دوشنبه به نقل از نیروهای امنیتی عراق گزارش داد أبو ابراهیم القریشی که پس از هلاکت ابوبکر البغدادی به سمت سرکرده جدید گروه تروریستی داعش انتخاب شد، در عراق مستقر است و کارشناسان عراقی و آمریکایی هویت وی را تأیید کرده اند.

حضور سرکرده جدید داعش در عراق، کارشناسان هویت وی را تأیید کردند

این منبع آگاه در نیروهای امنیتی عراق به شبکه سومریه گفت: شواهدی محرز نشان می دهد القریشی در عراق حضور دارد، و تنها حلقه محدودی از سرکردگان داعش می دانند که [او] چه گونه ظاهری دارد.

گفتنی است که یک تیم مشترک از متخصصان عراقی و آمریکایی از ماه فوریه تا به امروز برای شناسایی و مشخص هویت سرکرده جدید داعش مشغول فعالیت هستند.

این منبع آگاه گفت: گروهک [تروریستی] داعش در ماه جاری و در آخرین هفته ماه مارس به یک سری حملات دست زد که نشان می دهد سرکرده جدید آن قادر بوده یک کانال ارتباطی با اعضای باقیمانده این گروهک برقرار نماید.

آژانسهای امنیتی عراق در حال حاضر عملیاتهای ویژه جستجو را برای یافتن محل اختفای این تروریست داعشی، به ویژه در استانهای صلاح الدین و کرکوک در شمال عراق و همچنین مناطق کوهستانی و بیابانی آغاز کرده اند.

گفتنی است که در اکتبر 2019، کاخ سفید گفت که البغدادی در جریان یک عملیات ویژه توسط نیروهای آمریکا در سوریه کشته شده است. در همین ارتباط، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از روسیه، ترکیه، سوریه، عراق و کُردهای سوریه برای کمک و مساعدت در عملیات به هلاکت رساندن این سرکرده گروه تروریستی قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حضور سرکرده جدید داعش در عراق، کارشناسان هویت وی را تأیید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور سرکرده جدید داعش در عراق، کارشناسان هویت وی را تأیید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید