حمایت کمیته کنگره از طرح محدودسازی اختیارات ترامپ برای خروج نظامیان آمریکا

به گزارش وبلاگ بهسا، کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را به تصویب رساند که خواهان محدودسازی اختیارات رئیس جمهور این کشور برای خروج نظامیان آمریکا از اروپا است.

حمایت کمیته کنگره از طرح محدودسازی اختیارات ترامپ برای خروج نظامیان آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهسا، کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه شب متممی را به تصویب رساند که خواهان محدود کردن اختیارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خارج کردن نیروهای آمریکایی از آلمان و دیگر کشورهای اروپایی است.

به نوشته روزنامه هیل، این طرح قرار است به عنوان متمم به لایحه بودجه دفاعی آمریکا اضافه گردد و توسط دان بیکن نماینده جمهوری خواه نبراسکا و روبن گالگو نماینده دموکرات آریزونا شده است. این کمیته طرح مذکور را با 49 رأی موافق در برابر 7 رأی مخالف، به تصویب رساند.

طبق این متمم بودجه لازم برای کاهش نیروهای آمریکایی در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی تنها در صورتی تأمین خواهد شد که مجوزهای لازم برای آن اخذ شده باشد.

گالگو در این باره گفت: در برهه کنونی نمی توانیم از حضور خود در اروپا بکاهیم. روسیه تهدید بزرگی برای کشور ما و دنیا آزاد است.

ترامپ ماه گذشته به طور ناگهانی دستور داد، شمار نیروهای آمریکایی در آلمان از 34500 به 25000 نفر کاهش یابد.

کاخ سفید اصرار نموده که آلمان باید دو درصد از درآمد ناخالص داخلی خود را صرف بودجه امنیتی کند [و هزینه بیشتری برای حضور نیروهای آمریکایی در این کشور پرداخت کند] و ترامپ تصمیم گرفته است تا زمانی که برلین بدهی هایش به ناتو را پرداخت ننموده باشد، 9500 هزار نیروی آمریکایی را از این کشور خارج کند.

روز یکشنبه هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در واکنش به این تصمیم ترامپ گفته بود، دوران روابط خوب کشورهای اروپایی با آمریکا به سر رسیده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "حمایت کمیته کنگره از طرح محدودسازی اختیارات ترامپ برای خروج نظامیان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت کمیته کنگره از طرح محدودسازی اختیارات ترامپ برای خروج نظامیان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید