خبرنگاران باد و باران خراسان شمالی را فرا می گیرد

به گزارش وبلاگ بهسا، بجنورد- خبرنگاران - اداره کل هواشناسی خراسان شمالی با صدور اطلاعیه ای نسبت به وقوع وزش باد شدید، رگبار پراکنده باران و رعد و برق در روزهای آینده هشدار داد.

خبرنگاران باد و باران خراسان شمالی را فرا می گیرد

به گزارش هواشناسی استان خراسان شمالی بیان کرد: با ورود سامانه بارشی که امشب (سه شنبه شب) وارد استان می گردد، علاوه بر ناپایداری جوی ، مخاطراتی چون وزش شدید باد و در پاره ای نقاط رگبار باران و رعد و برق را به همراه خواهد داشت.

طبق این گزارش این سامانه که تا روز آدینه ششم فروردین ماه ادامه خواهد داشت، شمال، شمال شرق و جنوب شرق استان را دربرخواهد گرفت.

هواشناسی خراسان شمالی پیش بینی کرد که با ورود این سامانه که با باد شدید همراهی می گردد علاوه بر احتمال آسیب به سازه های موقت، وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر،با توجه به پیش بینی وقوع رواناب، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها نیز به کشاورزان دور از انتظار نیز نیست.

توصیه های کشاورزی هواشناسی

در اطلاعیه زرد هواشناسی استان خراسان شمالی به کشاورزان توصیه شد تا با نصب بادگیرهای موقت و مستحکم نسبت به حفاظت از نهال های جوان اقدام نمایند و از محلول پاشی و سمپاشی تا سرانجام ناپایداری ها خودداری نمایند.

همچنین از مردم به خصوص مسافران نوروزی خواسته شد تا از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری نمایندو برای حفاظت از مصالح ساختمانی در برابر بارش شدید کار را متوقف نمایند..

میانگین بارندگی در خراسان شمالی 240 میلی متر است و طبق گزارش هواشناسی در 11 ماهه گذشته امسال میزان بارندگی در استان نسبت به مدت مشابه پارسال 27 درصد کاهش دارد که بیشترین میزان کاهش بارندگی از ایستگاه گرمه در جنوب غربی این استان گزارش شده است.

همچنین میزان بارندگی در خراسان شمالی در سال آبی امسال نسبت به دور آماری بلند مدت هم 52 درصد کاهش یافته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران باد و باران خراسان شمالی را فرا می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران باد و باران خراسان شمالی را فرا می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید