خبرنگاران داعش مسؤولیت انفجارهای بغداد را برعهده گرفت

به گزارش وبلاگ بهسا، تهران - خبرنگاران-گروهک تروریستی داعش بامداد آدینه به طور رسمی مسؤولیت دو انفجار انتحاری روز پنجشنبه در میدان الطیران بغداد را برعهده گرفت.

خبرنگاران داعش مسؤولیت انفجارهای بغداد را برعهده گرفت

به گزارش وبلاگ بهسا، خبرگزاری اعماق وابسته به این گروهک تروریستی در صفحه انیستاگرام خود، مسؤولیت این حمله خونین را که طی آن 32 نفر کشته و 110 نفر زخمی شدند، برعهده گرفته است.

در اطلاعیه ای که این گروهک تروریستی در این خبرگزاری منتشر کرد آمده است که یکی از عناصر این گروهک به نام ابویوسف الانصاری کمربند انتحاری خود را که در میدان الطیران بغداد به تن داشت، منفجر کرد و کمربند انفجاری دوم نیز به همین روش توسط محمد عارف المهاجر دیگر عضو تروریست این گروهک منفجر شده است.

به گفته مسؤولان عراقی این دو انفجار در بازار مردمی و شلوغ در میدان الطیران در مرکز بغداد به وقوع پیوست که طی آن 32 نفر کشته و 110 نفر دیگر زخمی شدند.

پیش از این سرلشکر خالد المحنا سخنگوی وزارت کشور عراق اعلام نموده بود که داعش پشت این دو حمله انتحاری واقع شده است و این پیغام روشنی از سوی داعش است و این گروهک تروریستی می خواهد موجودیت خود را نشان دهد.

به دنبال این اقدام، مصطفی الکاظمی نخست وزیر که همزمان فرمانده کل قوای عراق نیز هست، شماری از مقام های ارشد امنیتی و اطلاعاتی کشورش را برکنار کرد.

این دو انفجار با محکومیت شدید کشورها و سازمان های مختلف روبرو شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران داعش مسؤولیت انفجارهای بغداد را برعهده گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران داعش مسؤولیت انفجارهای بغداد را برعهده گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید