خبرنگاران فعالیت دهکده گل و گیاه پاکدشت آغاز شد

به گزارش وبلاگ بهسا، تهران- خبرنگاران- بخشدار مرکزی شهرستان پاکدشت گفت: فعالیت نخستین دهکده گل وگیاه روستای هدف گردشگری گلزار از توابع بخش مرکزی پاکدشت آغاز شد.

خبرنگاران فعالیت دهکده گل و گیاه پاکدشت آغاز شد

رضا خانی روز چهارشنبه به خبرنگار وبلاگ بهسا گفت: بخشداری مرکزی شهرستان پاکدشت با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی و در راستای رفع موانع تولید، اشتغال و توسعه صادرات محصولات گلخانه ای، از سال گذشته تا به امروز مجوز احداث بیش از 100 هکتار واحد گلخانه را صادر کرده تا یکی از مهمترین سیاست های بخش کشاورزی دولت در کشت گلخانه ای محقق شود.

وی اضافه نمود: یکی از مهمترین برنامه های بخشداری مرکزی پاکدشت در توسعه کشاورزی نوین و ایجاد فرصت های شغلی پایدار در بخش کشاورزی، راه اندازی دهکده 40 هکتاری گل وگیاه در روستای هدف گردشگری گلزار است که با همت سرمایه گذاران بخش خصوصی و پشتیبانی دولت، 20 قطعه گلخانه از مجموع 50 قطعه پیش بینی شده در آن به بهره برداری رسید.

وی اظهار کرد: برای احداث و اجرای این مجموعه بیش از 150 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که از این میزان 60 میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی تأمین شده است.

خانی گفت: در این گلخانه ها انواع گل وگیاهان زینتی و شاخه بریده تولید و پیش بینی می شود که با بهره برداری کامل از این مجتمع برای 300 نفر شغل ایجاد شود.

بخشدار مرکزی پاکدشت اضافه نمود: بخش مرکزی شهرستان پاکدشت با دارا بودن بیش از هزار هکتار گلخانه ای و تولید سالانه یک میلیارد عدد گل شاخه بریده، یک پنجم اراضی گلخانه ای کشور را در خود جای داده است.

شهرستان پاکدشت با دو بخش مرکزی و شریف آباد و 350 هزار نفر جمعیت در 25 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فعالیت دهکده گل و گیاه پاکدشت آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فعالیت دهکده گل و گیاه پاکدشت آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید