خبرنگاران لبنان دخالت میشل عون در تحقیقات مربوط به انفجار بیروت را رد کرد

به گزارش وبلاگ بهسا، تهران- خبرنگاران- دفتر رییس جمهوری لبنان با رد شایعات مربوط به دخالت وی در تحقیقات حادثه بیروت گفت که میشل عون هیچ گونه دخالتی در تحقیقات مربوط به حادثه انفجار بندر بیروت که به کشته و زخمی شدن ده ها تن انجامید، نداشته است.

خبرنگاران لبنان دخالت میشل عون در تحقیقات مربوط به انفجار بیروت را رد کرد

به گزارش شبکه خبری المنار، دفتر میشل عون روز شنبه در بیانیه ای یادآور شد: رسانه های دیداری، نوشتاری و شنیداری به تازگی اظهارات و تحلیل هایی منتشر کردند که شامل یک سری ادعاها مبنی بر مسئولیت عون رییس جمهوری در مورد تحقیقات مربوط به انفجار دردناک 4 اوت (14 مرداد) در بندر بیروت است که علاوه بر شمار زیادی کشته و زخمی خسارت های هنگفتی نیر بجا گذاشت.

بیانیه می افزاید: اولین باری که رییس جمهوری از وجود مقادیری نیترات آمونیاک در انبار شماره 12 بندر بیروت آگاه شد، به وسیله دریافت گزارش اداره کل امنیت کشور در تاریخ 21 اوت بود. عون به محض اطلاع، از مشاور امنیتی و نظامی خود خواست مفاد این گزارش را با دبیر شورای عالی دفاع شامل دستگاه های امنیتی و وزارتخانه های ذیربط پیگیری کند که این موضوع مطابق قانون و آیین نامه های اجرایی انجام شد.

دفتر رییس جمهوری لبنان همچنین یادآورشد که رییس جمهوری هیچ گونه دخالتی در تحقیقات قاضی پرونده در ارتباط با حادثه انفجار بیروت نداشته، هر چند که وی بارها خواهان تسریع در انجام تحقیقات برای روشن شدن زوایای مربوط به این جنایت و تعیین شدن مسئولیت ها به ویژه در قبال خانواده قربانیان حادثه شده است.

انفجار مهیب بیروت که 4 اوت گذشته (14 مردادماه) رخ داد، بیش از 200 کشته و 6 هزار زخمی برجای گذاشت که 300 هزار نفر نیز به دلیل تخریب خانه و کاشانه خود آواره شده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران لبنان دخالت میشل عون در تحقیقات مربوط به انفجار بیروت را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران لبنان دخالت میشل عون در تحقیقات مربوط به انفجار بیروت را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید