خبرنگاران ناتوانی هند در درمان بیماران مبتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ بهسا، دهلی نو-خبرنگاران- همزمان با افزایش شمار بیماران کرونایی و پر شدن ظرفیت تخت ها و اورژانس ،مراکز درمانی به علت کمبود اکسیژن در درمان بیماران مبتلا به کرونا عاجز شده اند.

خبرنگاران ناتوانی هند در درمان بیماران مبتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ بهسا، بر اساس آمار وزارت بهداشت هند، این کشور در یک روز گذشته 346 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا و بیش از 2 هزار و 624 فوتی را به ثبت رسانده است.

این آمار همچنان بالاترین ابتلای روزانه کرونا در دنیا می باشد. به این ترتیب بیماری همه گیر کرونا از شروع تا روز شنبه در هند 189 هزار و 544 قربانی گرفته است، درحالی که آمار کل ابتلا به این ویروس در پر جمعیت ترین کشور جنوب آسیا به بیش از 16 میلیون 640 هزار نفر رسیده است.

مرگ 25 بیمار کرونایی در دهلی به دلیل کمبود اکسیژن در بیمارستان

شبکه خبری ایندیا تودی به نقل از یک مقام هندی روز شنبه گزارش داد: 25 بیمار کرونایی که در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان جیپور گولدن در دهلی نو بستری بودند به دلیل کمبود اکسیژن جان خود را از دست دادند.

این بیمارستان صبح روز شنبه از دولت هند برای تامین اکسیژن خود درخواست یاری نموده بود.

از سوی دیگر در ایالت پنجاب نیز 6 بیمار کرونایی به دلیل نبود اکسیژن در بیمارستان جان خود را از دست داده اند.

بسیاری از بیمارستان ها در پایتخت هند برای تامین اکسیژن خود از دولت مرکزی و همچنین دادگاه عالی این کشور درخواست یاری نموده اند.

آرویند کجریوال سروزیر ایالت دهلی روز گذشته در یک ویدئو کنفرانس با نارندرا مودی نخست وزیر هند اخطار داد در صورتی که دولت مرکزی اقدام جدی برای جبران کمبود اکسیژن پزشکی نکند، فاجعه انسانی ایجاد خواهد شد.

بیشتر بیمارستان ها در پایتخت و چند شهر دیگر هند از تکمیل ظرفیت خود خبر داده اند و از پذیرش بیمار بیشتر خودداری می نمایند.

موج سهمگین کرونا در هند سیستم پزشکی و بهداشتی این کشور را تحت فشار شدیدی قرار داده و آن را به مرز سقوط کشانده است.

بسیاری از بیماران مجبور به انتظار چندین ساعته در بیرون بیمارستان ها هستند و تعدادی از آن ها بر روی برانکارد در خارج از بیمارستان ها جان خود را از دست می دهند.

در همین حال هندوستان تایمز گزارش داد که به دلیل نبود جای کافی، سوزاندن دسته جمعی قربانیان کرونا در هند شروع شده است.

در قبرستان های این کشور نیز دیگر جایی برای ایجاد قبر جدید وجود ندارد.

فشار بر آمریکا برای صادرات مواد خام دارویی و واکسن کرونا به هند

روزنامه هندو در این خصوص نوشت: دولت جو بایدن برای صادرات واکسن استرازنکا، سایر واکسن های کرونا و داروهای دیگر به هند تحت فشار قرار گرفته است.

میرون بریلیانت معاون اجرائی و رییس امور بین الملل در اتاق بازرگانی آمریکا در بیانیه ای از دولت این کشور خواست هرچه زودتر به هند برای مقابله با کرونا یاری کند.

وی از دولت این کشور خواست تا واکسن های مازاد احتیاج آمریکا را در اختیار هند قرار دهد چون شرکت های آمریکایی تا ماه آینده واکسن مورد احتیاج هر شهروند این کشور را فراوری خواهند کرد.

چند سناتور آمریکایی نیز از دولت این کشور خواسته اند تا به هند یاری کند زیرا موج کرونا در هند یک نگرانی دنیای است.

اس جایشانکار وزیر امور خارجه هند روز آدینه در توییتی از دنیا خواست تا به هند برای مقابله با موج جدید کرونا یاری کند.

وی در توییت خود نوشت: در یک شرایط سخت که دنیا را دربر گرفته است، ما سعی می کنیم زنجیره های تامین خود را فعال نگاه داریم. دنیا باید از هند حمایت کند چون هند به دنیا یاری می نماید.

امانوئل ماکرون رییس جمهوری فرانسه نیز برای یاری به هند جهت مقابله با کرونا اعلام آمادگی نموده است.

در همین حال دولت هند اقدام به وارد کردن دستگاه های فراوری اکسیژن از آلمان نموده است.

کشورها هند را در لیست قرمز مسافرتی قرار می دهند

کویت جدیدترین کشوری است که پروازهای مستقیم با هند را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده است.

سازمان هواپیمایی کویت روز گذشته در توییتی اظهار داشت که از روز شنبه تمام پروازها از هند متوقف می شوند. دلیل این اقدام شرایط کرونا در هند اعلام شده است.

این درحالی است که روز دوشنبه هفته گذشته انگلیس، هند را در لیست قرمز مسافرتی قرار داد. پس از آن، آمریکا به شهروندان خود در خصوص سفر به هند اخطار داد.

انگلیس دلیل ممنوع نمودن ورود مسافران هندی به این کشور را شناسایی 103 مورد ابتلا به ویروس جهش یافته هندی در این کشور اعلام نموده است.

روز یکشنبه هنگ کنگ ورود مسافران از هند را ممنوع نمود. نیوزیلند نیز ورود مسافران هندی به این کشور را ممنوع نموده است.

کانادا، امارات، عربستان سعودی، عمان و استرالیا نیز پروازها از هند را به حالت تعلیق درآورده اند و اجازه ورود مسافران از مقصد هند را نمی دهند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ناتوانی هند در درمان بیماران مبتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ناتوانی هند در درمان بیماران مبتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید