خبرنگاران نخستین جشنواره ملی عسل در خمین برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ بهسا، خمین - خبرنگاران - شهردار خمین از برگزاری نخستین جشنواره ملی عسل، فرآورده های جانبی و صنعت زنبورداری در زادگاه امام راحل خبرداد و گفت: پیش بینی می گردد 15 استان در این جشنواره شرکت نمایند.

خبرنگاران نخستین جشنواره ملی عسل در خمین برگزار می گردد

ابوالفضل مرتضیان روز چهارشنبه در گفت و گو با وبلاگ بهسا اضافه کرد: نخستین جشنواره ملی عسل از دهم تا هفدهم مرداد سال جاری با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و مسائل بهداشتی در منطقه تفریحی بوجه خمین برگزار می گردد.

وی، هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی قابلیت های خمین در حوزه فراوری عسل و حرفه زنبورداری و برند سازی عسل این شهرستان بیان نمود و ادامه داد: معرفی عسل این شهرستان در سطح کشور باعث افزایش اشتغالزایی درفراوری این محصول می گردد.

شهردار خمین گفت: 30درصد از هزینه های برگزاری این جشنواره و واگذاری مکان، غرفه و نیروی انسانی توسط شهرداری این شهر تامین می گردد و انتظار می رود 70 درصد باقی هزینه های جشنواره را ادارات و فراورینمایندگان عسل تامین نمایند.

مرتضییان گفت: نمایشگاه سوغات محلی استان های شرکت نماینده و آیین پایکوبی محلی از برنامه های جنبی نخستین جشنواره ملی عسل در خمین است.

خمین یکی از قطب های فراوری عسل در کشور محسوب می گردد که از نظر کمیت بعد از شهرستان شازند رتبه دوم فراوری این محصول را استان مرکزی دارد، اما از نظر کیفیت در صندلی نخست را از آن خود نموده است.

گلوکز عسل فراوریی مرغوب شهرستان خمین با اندازه گیری در آزمایشگاه های واحد های فرآوری کمتر از چهار درصد است و رطوبت آن نیز کمتر از 18 درصد اندازه گیری شده که این ویژگی ها موجب می گردد که عسل فراوریی خمین مرغوبیت لازم برای حضور در بازار داخلی و خارجی با برند ویژه را داشته باشد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نخستین جشنواره ملی عسل در خمین برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نخستین جشنواره ملی عسل در خمین برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید