خبرنگاران هیچ طوفان حاره ای در نزدیکی سواحل سیستان و بلوچستان فعال نیست

به گزارش وبلاگ بهسا، زاهدان-خبرنگاران- معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان ضمن رد شایعات فضای مجازی در خصوص فعالیت طوفان حاره ای در نزدیکی سواحل استان، گفت: هم اینک هیچ توفان حاره ای در نزدیکی سواحل این استان فعال نیست.

خبرنگاران هیچ طوفان حاره ای در نزدیکی سواحل سیستان و بلوچستان فعال نیست

دوست محمد کلیم پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ بهسا گفت: خبر در حال نشر در فضای مجازی در خصوص تشکیل توفان حاره ای شمال اقیانوس هند و حرکت آن به سوی سواحل جنوب استان مربوط به خرداد سال گذشته و تشکیل توفان حاره ای وایو است که هیچ ربطی به شرایط کنونی دریای عمان ندارد.

وی بیان نمود: برسی الگوهای پیش یابی نشان می دهد که در سه روز آینده هیچ اثری از تشکیل سیکلون در دریای عمان و نزدیکی سواحل سیستان و بلوچستان وجود ندارد اما یک آشفتگی حاره ای در نزدیکی خلیج عدن وجود دارد که هیچ تهدیدی برای سواحل استان در پی نخواهد داشت.

معاون پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: اگرچه خروجی مدل ها برای پنج روزه آینده نشان می دهد که احتمالاً یک کم فشار حاره ای در حوالی مدار 12 درجه شکل می گیرد که صحبت کردن در باره آن در بازه زمانی کنونی خیلی زود است.

وی با بیان اینکه این اداره کل آخرین شرایط پدیده های جوی-دریایی تأثیر گذار بر سواحل استان و فعالیت های دریایی این منطقه را مدام رصد می نماید، گفت: هر گونه احتمال شکل گیری طوفان حاره ای در مناطق دور از سواحل و نزدیکی سواحل سیستان و بلوچستان در روزهای آینده به اطلاع مردم خواهد رسید.

کلیم ادامه داد: سازمان هواشناسی تنها مرجع رسمی پایش و پیش بینی وضع هوای کشور است و مردم برای اطلاع از شرایط جوی تک تک شهرهای کشور به سایت سازمان هواشناسی به نشانی irimo.ir و یا سایت های ادارات کل هواشناسی استان ها مراجعه نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هیچ طوفان حاره ای در نزدیکی سواحل سیستان و بلوچستان فعال نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هیچ طوفان حاره ای در نزدیکی سواحل سیستان و بلوچستان فعال نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید