خبرنگاران 21 زندانی جرائم غیرعمد یزد آزاد شدند

به گزارش وبلاگ بهسا، یزد- خبرنگاران- مدیر نمایندگی ستاد دیه یزد گفت: در ماه مبارک رمضان سال جاری با برگزاری جشن گلریزان و همکاری مردم نوعدوست 21 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد استان آزاد شدند.

خبرنگاران 21 زندانی جرائم غیرعمد یزد آزاد شدند

اسلام افشون روز شنبه در گفت و گو با وبلاگ بهسا اضافه کرد: بدهی این افراد 64 میلیارد و 600 میلیون ریال بود که 61 میلیارد و 20 میلیون ریال از این مبلغ توسط کمیته صلح و سازش با همکاری مددکاران زندان ها، شوراهای حل اختلاف و قضات اجرای احکام از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ و با پرداخت سه میلیارد و 580 میلیون ریال زمینه آزادی آنها فراهم شد.

وی ادامه داد: برای اولین بار به خاطر شرایط کرونایی جشن های گلریزان به صورت مجازی و برخط (آنلاین) در کشور در مرکز استان و شهرستان های استان با حمایت و استقبال خوب عموم خیران و شهروندان بنحو مناسب برگزار گردید.

این مسوول اظهار کرد: برگزاری ویژه برنامه بخشش حیدری، طراحی و نصب تعداد 15 بنر و بیلبورد در سطح شهر، فراوری و پخش برنامه تلویزیونی ماه مهربانی به مدت 30 شب و ارسال 30 هزار پیامک به همشهریان صورت گرفت .

افشون همچنین از برگزاری جلسات مکرر با صاحبان مشاغل، خیران و کسبه سرشناس و مصاحبه با نشریات و رسانه های گروهی برای جذب یاری های مردمی اطلاع داد که طبق برنامه صورت گرفت .

در سال 1398 برای آزادی 260 محکوم اقتصادی جرایم غیرعمد 73 میلیارد ریال توسط خیران پرداخت شد.

هم اکنون 225 زندانی در زندان های استان به سر می برند که برای آزادی آنها 572 میلیارد ریال احتیاج است .

یزد یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد که هم اکنون حدود چهار هزار نفر در ندامتگاه های استان دوره محکومت خود را که طی می نمایند که جرم بیشتر این افراد که شهروندان سایر استان ها هستند، در ارتباط با مواد مخدر است .

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 21 زندانی جرائم غیرعمد یزد آزاد شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 21 زندانی جرائم غیرعمد یزد آزاد شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید