خبرنگاران 350 میلیارد تومان به طرح راه آهن همدان-سنندج اختصاص یافت

به گزارش وبلاگ بهسا، همدان- خبرنگاران- معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های کشور گفت: به منظور پیشبرد طرح راه آهن غرب کشور، سال جاری 350 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح راه آهن همدان-سنندج اختصاص یافت.

خبرنگاران 350 میلیارد تومان به طرح راه آهن همدان-سنندج اختصاص یافت

به گزارش روز پنجشنبه اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی همدان، عباس خطیبی در بازدید از فرایند اجرایی راه آهن همدان - سنندج اضافه کرد: با فراهم کردن تجهیزات لازم و تامین ریل از کارخانه ذوب آهن اصفهان، عملیات ریل گذاری راه آهن همدان - سنندج تا سرانجام دولت دوازدهم تکمیل می گردد.

وی با تاکید بر اهمیت خط ریلی همدان - سنندج در تکمیل کریدور ریلی غرب کشور گفت: این راستا به طول تقریبی 151 کیلومتر به عنوان بخشی از طرح ملی ساخت راه آهن تهران - همدان - سنندج است که بخش تهران - همدان آن در سال 1396 با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید و به زودی سنندج به عنوان بیست و سومین مرکز استان به شبکه ریلی کشور متصل می گردد.

خطیبی شروع راستا راه آهن همدان - سنندج را از ایستگاه راه آهن همدان بیان کرد و اضافه کرد: این خط ریلی با عبور از شهرهای بهار، لالجین، قروه و دهگلان به ایستگاه راه آهن سنندج منتهی می گردد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون 2 هزار و 100 میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده است، گفت: عملیات اجرایی این طرح در بخش زیرسازی در سه قطعه با پیشرفت فیزیکی 63 درصد در دست اجرا است.

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های کشور از برگزاری مناقصه ایستگاه های سنندج و دهگلان و انتخاب پیمانکار این ایستگاه ها اطلاع داد و گفت: هم اکنون تجهیز کارگاه ها در حال اجرا است و مرحله نخست مناقصه روسازی راه آهن همدان - سنندج نیز در 15 روز آینده برگزار می گردد.

وی گفت: از جمله مزایای بهره برداری از این خط ریلی می توان به کاهش تصادفات جاده ای، تسهیل سفر، توسعه صنعت گردشگری، کاهش آلودگی های زیست محیطی، اشتغالزایی و کاهش مصرف سوخت اشاره نمود.

خطیبی ساخت این خط آهن را گامی دیگر در اتصال مراکز استان ها به شبکه ریلی کشور دانست و گفت: اعتبار هزینه شده در این راستا ریلی 2 هزار و 100 میلیارد تومان است که در امسال 350 میلیارد تومان برای آن اختصاص می یابد.

مدیر کل راه و شهرسازی همدان نیز در این بازدید گفت: طول طرح راه آهن تهران - همدان - سنندج، 420 کیلومتر است که راستا تهران تا همدان به طول 270 کیلومتر به بهره برداری رسیده است.

داریوش حسینی اضافه کرد: طول خط ریلی همدان - سنندج نیز 151 کیلومتر است که 64 کیلومتر از آن در حوزه استان همدان واقع شده و از شهر بهار و لالجین عبور و به استان کردستان منتهی می گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 350 میلیارد تومان به طرح راه آهن همدان-سنندج اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 350 میلیارد تومان به طرح راه آهن همدان-سنندج اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید