خطرهای خوردنِ آب یخ؛ از تجمع چربی در کبد تا تشدید حملات میگرنی

به گزارش وبلاگ بهسا، باشگاه خبرنگاران/ شهاب اولیایی رژیم شناس و متخصص تغذیه گفت: بسیاری از افراد تمایل دارند در شبانه رو آب را سردتر بنوشند که دمای پایین آب می تواند مسائلی را برای بدن ایجاد کند. یکی از مسائل رایج نوشیدن آب سرد، ایجاد اختلال در فرایند گوارش است که همه متخصصان در این زمینه اتفاق نظر دارند. بسیاری از درد های ناشناخته شکم می تواند به علت مصرف آب سرد در طول شبانه روز باشد.

خطرهای خوردنِ آب یخ؛ از تجمع چربی در کبد تا تشدید حملات میگرنی

او در ادامه اضافه کرد: آب سرد به دلیل دمای پایین، می تواند هضم چربی های بدن را با مشکل رو به رو کند و حتی در طب سنتی یکی از علل ایجاد کبد چرب مربوط به نوشیدن آب سرد است. هر چند طب نوین برای این امر دلیل قانع نماینده ای پیدا ننموده، اما تاثیر منفی آن بر هضم چربی ها به طور کامل معین است. همچنین طبق نظر متخصصان طب سنتی مصرف آب سرد؛ کبد را به سمت سردی سوق می دهد و ترشح صفرا را با مشکل رو به رو می نماید. در نتیجه مصرف آب سرد به مدت طولانی باعث رسوب چربی در کبد می گردد.

اولیایی بیان کرد: باید به این نکته توجه داشت که نوشیدن آب به صورت گرم یا سرد همراه با غذا، فرایند هضم را با اختلال رو به رو می نماید و صرف نظر از دما، توصیه می کنیم آب را همواره 30 دقیقه قبل و 2 ساعت بعد غذا میل کنید.

او گفت: از دیگر عوارض نوشیدن آب سرد می توان به گلو درد اشاره نمود، بیشتر افراد زمان نوشیدن آب سرد این درد را حس نموده اند که در صورت ادامه دار بودن مصرف آب سرد عفونت های گلو را مشاهده می کنیم؛ زیرا مصرف آب سرد باعث تحریک سینوس ها و تجمع ترشحات در نواحی سینوس و مجاری تنفسی می گردد که در افراد مستعد عفونت های گلو را به دنبال خواهد داشت. همچنین در افراد مستعد میگرن، مصرف آب سرد می تواند حملات میگرنی را تشدید کند و سردرد را در افراد عادی به دنبال خواهد داشت.

این رژیم شناس و متخصص تغذیه بیان کرد: از دیگر عوارض نوشیدن آب سرد می تواند تحریک ابتلا به یبوست باشد. در واقع مصرف آب سرد با انقباض مخاط داخلی دستگاه گوارش به دنبال نوشیدن مایعات سرد است که عبور مواد غذایی از روده ها با دشواری روبرو می گردد. همچنین با مصرف مایعات سرد، عروق بدن دچار انقباض و تنگی می شوند که در ادامه با کند شدن جریان خون، غلظت خون افزایش پیدا می نماید که افزایش غلظت خون برای کارکرد سیستم قلبی عروقی و فشار خون بسیار خطرناک است.

اولیایی گفت: در واقع مصرف مایعات و خوراکی های سرد یک شک برای سیستم تنظیم نماینده دمای بدن محسوب می گردد؛ بنابراین بهتر است دمای آب مصرفی به دمای بدن نزدیک باشد. هر چه میزان دمای آب مصرفی به دمای بدن یعنی 37 درجه نزدیک باشد، بدن و سیستم گوارشی فعالیت کمتری را برای تنظیم دمای بدن خواهند داشت. برای نزدیک کردن دمای آب به دمای بدن باید انرژی مصرف گردد و تمرکز بدن به سمت تنظیم دمای آب و بدن می رود و امور دیگر دچار اختلال می گردد.آب سرد

او در انتها توضیح داد: بعضی افراد تصور می نمایند هر چه آب خنک تر باشد برای برطرف عطش بهتر است در صورتی که این کار مورد تایید نیست و توصیه می گردد برای برطرف تشنگی از شربت های سنتی مانند خاکشیر، تخم شربتی، آبلیمو و عرقیات گیاهی مثل کاسنی بهره ببرید. با توجه به موارد گفته شده بهتر است دمای آب مصرفی بدن بین 18 تا 24 درجه باشد تا سیستم گوارشی بدن دچار مشکل نگردد.

منبع: همگردی

به "خطرهای خوردنِ آب یخ؛ از تجمع چربی در کبد تا تشدید حملات میگرنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرهای خوردنِ آب یخ؛ از تجمع چربی در کبد تا تشدید حملات میگرنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید