خواص شگفت انگیز پوست کیوی

به گزارش وبلاگ بهسا، در پی تحقیقات و مطالعات کامل تعیین شده که پوست نازک و پرز دار کیوی، نه تنها برای خوردن مناسب و سالم است، بلکه بسیار مفید نیز است.

خواص شگفت انگیز پوست کیوی

هنگامی که کیوی خریداری می کنید، آن را به خانه می برید و احتمالا قبل از خوردن پوست می کنید.

کاری که بعد از خواندن این نوشتار دیگر هرگز انجام نخواهید داد، اما چرا؟ چه خاصیت مهمی در پوست کیوی پنهان است که با قاطعیت می گوییم پوست این میوه خوشمزه را هم همراه با میوه اش بخورید؟

در پی تحقیقات و مطالعات کامل مشخص شده که پوست نازک و پرز دار کیوی، نه تنها برای خوردن مناسب و سالم است، بلکه بسیار مفید نیز است.

این پوست کرکی و پرز دار، به نظر جالب و اشتها برانگیز نمی رسد، اما مهم این است که به یاد بیاورید، پوست کیوی بسیار نازک است درست مانند سیب؛ هنگامی که تصمیم می گیرید که کل میوه را بخورید، به مقدار سه برابر فیبر دریافت می کنید در مقایسه با مصرف، تنها گوشت میوه و همین خاصیت دلیلی برای استفاده از آن با هدف احساس سیری و کمک به کاهش وزن و بهبود کارکرد دستگاه گوارش است.

علاوه بر این، پوست کیوی دارای ویتامین C است، که آنتی اکسیدان قوی است و می تواند به مبارزه با بیماری ها و کند شدن فرایند پیری کمک کند. همچنین استفاده موضعی از پوست کیوی سبب بهبود زیبایی پوست افراد می شود. استفاده خوراکی آن هم سیلی از آنتی اکسیدان را به سلول ها می رساند که در کاهش سرعت و فرایند پیری سلول های پوست و بدن اثرگذار است.

کیوی یکی از بهترین منابع ویتامین E نیز به شمار رفته و در پیشگیری از انواع سرطان ها نقش دارد. اما این مسئله مورد نظر ما نیست بلکه، مهم این است که بخش عمده ویتامین E در پوست کیوی موجود است، بنابراین توصیه می شود که این میوه را به خوبی شسته و با پوست مصرف نمایید.

افرادی که خوردن کیوی و پوست کیوی می تواند برایشان مشکل ساز شود، باید از مصرف این میوه پرخاصیت چشم پوشی کنند؛ کیوی حاوی مقداری زیادی اگزالات، ماده ای طبیعی است که تجمع و تمرکز بیش از حد آن در مایعات بدن احتمالا باعث بروز مسائلی در برخی افراد خواهد شد.

به همین دلیل پیشنهاد می شود کسانی که مسائل کلیوی یا مرتبط با کیسه صفرا دارند از خوردن آن اجتناب کنند. خوردن این میوه به همراه پوست یا بدون پوست همچنین برای افرادی با استعداد سنگ سازی در مجاری ادرار توصیه نمی شود.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرادید

به "خواص شگفت انگیز پوست کیوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص شگفت انگیز پوست کیوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید