دامادهایی که با آرایش سنگین، تغییر چهره می دهند!

به گزارش وبلاگ بهسا، مدت ها است کلیپ های جالبی در فضای مجازی از عروس خانم های خارجی منتشر می گردد که در آن قیافه عروس کاملاً تغییر می نماید. با این کلیپ ها خیلی شوخی می گردد و واکنش اولیه و طنز کاربران این بود که بگویند این طور شوهر کردن درست نیست. اما حالا مدتی است کلیپ هایی از داماد های ایرانی منتشر می گردد که تغییر داماد ها در آن اگر بیشتر از کلیپ های خارجی نباشد قطعاً کمتر نیست.

دامادهایی که با آرایش سنگین، تغییر چهره می دهند!

به گزارش خراسان، خب مراسم ازدواج ویژه ترین شب زندگی هر کسی است. وقتی به دلایل مختلف ازدواج به تعویق می افتد ممکن است چهره فرد پر از چین و چروک گردد، موهایش بریزد و آن قیافه رویایی را برای عکس و فیلم نداشته باشد، اما واقعاً گریم یک شبه با این همه تغییر می تواند ضامن خوشبختی باشد؟ فقط حس خوب از تیپ متفاوت یک شبه کافی است؟ اگر فرزند این زوج چند سال دیگر به عکس های ازدواج پدر و مادرش نگاه کند پدرش را می شناسد؟ در این پفراینده اول با آرایشگری که این روز ها با کلیپ هایش حسابی دیده شده گپی زدیم و از قیمت این گریم ها و علت علاقه مشتریانش به این تغییر اساسی صحبت کردیم. بعد هم نکاتی را در این باره با شما در میان می گذاریم. با ما باشید.

داماد ها به اصرار عروس خانم ها به ما مراجعه می نمایند

داماد چقدر زیادی تغییر کرد!، این اولین جمله ای است که هر فردی با تماشا ویدئو های گریم داماد به وسیله حاتم استایلیست با چهره ای متعجب بر زبان خواهد آورد! کاربران شبکه های اجتماعی هم به گریم های او که ویدئوهایش در فضای مجازی دست به دست می گردد، واکنش های متفاوتی نشان داده اند. برخی ها از جالب بودن آن نوشته اند، عده ای این مقدار از تغییر را کاری اشتباه دانستند و برخی ها هم آن را دستمایه طنز قرار دادند و نوشتند: یه زمانی فیلم آرایش عروس ها رو که می ذاشتن، ملت می گفتن وای این چه کاریه، عروس آرایش رو پاک کنه داماد می گرخه! حالا الان اینو چی میگین؟ در ادامه با این آرایشگر گفت و گویی درباره حرفه اش، واکنش مشتریان و ... خواهیم داشت.

25 سال است که آرایشگر هستم

حاتم احمدی، 34 ساله است. او درباره علاقه اش به آرایشگری می گوید: وقتی پنجم ابتدایی بودم، در فصل تابستان به علت علاقه ای که به آرایشگری داشتم، آغاز به شاگردی در این کار کردم. از بچگی که آرایشگاه می رفتم و موهایم را کوتاه می کردند، این کار را خیلی دوست داشتم و از همان زمان هدفم این بود و برایش برنامه داشتم که یک روزی وارد این حوزه کاری بشوم و برای پیروز شدن هم کوشش کنم. الان حدود 25 سال است که وارد این حرفه شدم. هم آرایشگر هستم و هم گریم داماد انجام می دهم. اما گریم داماد، علاقه مندی اصلی من است و در چند سال اخیر، جدی تر آن را پیگیری کردم. تعداد داماد هایی هم که گریم کردم، خیلی زیاد بوده و آمارش از دستم در رفته است.

تغییر داماد ها باعث تعجب مردم می گردد

از او درباره این که ویدئو های گریم دامادتان را که در شبکه های اجتماعی پربازدید شده و البته با آن ها شوخی هایی هم شده دیده اید یا نه، می پرسم که می گوید: ویدئو های گریم داماد های ما، در شبکه های اجتماعی چند وقتی است که زیاد مورد توجه قرار می گیرد و دست به دست می چرخد. علتش هم تغییرات ظاهری داماد است که برای مردم جالب است. مردم ما، زیبایی را خیلی دوست دارند و به زیبایی ها عکس العمل نشان می دهند.

عروس ها از داماد می خواهند که خودش را گریم کند

او درباره این که هدف مشتری هایش از تصمیم برای این همه تغییر که تاحدودی غیرطبیعی هم به نظر می رسد چیست، می گوید: این داماد ها قبل از مراجعه به ما، بله و جواب مثبت عروس خانم را گرفتند و بیشترشان به اصرار عروس خانم هاست که پیش ما می آیند. یعنی به اصرار و درخواست عروس خانم هاست که داماد ها برای گریم به ما مراجعه می نمایند. ضمناً، ما در شمال کشور مشغول به کار هستیم، اما از همه شهر های ایران مشتری داریم که این هم لطف مردم است و باعث افتخار ماست. ما هم تمام کوشش مان را می کنیم که مشتری مان راضی باشد. برای ما، مهم رضایت مشتری است و این که شب دامادی اش، متفاوت، خاص و البته هیجان انگیزتر گردد.

گریم داماد، 6 ساعت طول می کشد

احمدی درباره این که برای گریم داماد دقیقا چه کار هایی انجام می گردد و چقدر زمان می برد، می گوید: گریم داماد معمولا در 2 روز انجام می گردد. یک روز قبل از مراسم، داماد یک بار باید به ما مراجعه کند و یک بار هم روز مراسم. روز اول تقریبا 3 ساعت و روز دوم هم کمی بیشتر از 3 ساعت زمان می برد؛ بنابراین تقریبا 6 ساعت زمان می برد. خدمات ما از اصلاح مو، کوتاهی و ... آغاز می گردد که به همراه پاک سازی پوست، روز قبل از مراسم انجام می گردد.

روز مراسم هم گریم انجام می گردد با فرم دهی به موها. اگر داماد مو نداشته باشد، کاشت مو موقت انجام می گردد که یک جور هایی اختصاصی خودمان است و ما به برترین شکل این کار را انجام می دهیم و توسعه اش دادیم. کاشت موقت مو که ما انجام می دهیم، مثل پروتز های سینمایی نیست، این یک چیزی است که بر اساس تجربه و خلاقیت، ما آن را در شاخه کاری خودمان رونق دادیم و به نتیجه رساندیم که مورد استقبال مشتری ها هم قرار گرفته است و به آن کاشت موی موقت می گوییم که فقط برای یک شب، دوام دارد.

عروس ها با تماشا داماد، ذوق می نمایند

این آرایشگر درباره این که واکنش مشتری ها بعد از تماشا این همه تغییر در صورت شان چیست؟ می گوید: همه داماد ها از این جا سراغ عروس خانم می فرایند یعنی می فرایند آرایشگاه دنبال همسر آینده شان، عروس ذوق زده می گردد، شوکه می گردد از این همه تغییر. البته عروس خانم می داند که وقتی داماد به ما مراجعه می نماید، خیلی تغییر خواهد نمود، اما باز هم وقتی شدت تغییر را می بیند، متعجب می گردد.

کار ما متعادل سازی چهره است، نه تغییر

از او می پرسم که نظر خودش درباره این مقدار از تغییر دادن صورت یک نفر برای دامادی چیست؟ می گوید: ما صورت و ظاهر فرد را تغییر نمی دهیم بلکه متعادل سازی چهره انجام می دهیم. یعنی چهره فرد را بهتر می کنیم. یک سری عیب ها را رفع می کنیم، به قول معروف جوان سازی برایش انجام می دهیم.

گریم از 2 تا 4 میلیون تومان هزینه دارد

حاتم استایلیست درباره ماندگاری این گریم و هزینه آن هم می گوید: هزینه این کار اگر دامادمان مودار باشد، تقریبا 2 تا 2 و نیم میلیون تومان است. اگر مو نداشته باشد یا موهایش کم پشت باشد، از 2 میلیون و هشتصد تا 3 و نیم میلیون تومان هزینه دارد و در این حالت کاشت موقت مو انجام می گردد. البته باز هم به صورت فرد و مقدار متعادل سازی چهره که مدنظرش باشد، بستگی دارد. این مو بعد از یک شب و با شست و شو از بین می رود. گریم هم فقط برای شب مراسم ماندگاری دارد و همه این خدمات، فقط به درد همان شب مراسم می خورد.

از او می پرسم که آیا پیش آمده که عروس یا خانواده اش از شما شکایت نموده باشند که چرا خواستگار را این همه تغییر داده بودید؟

می گوید: نه خدا را شکر. البته برای خواستگاری هم مورد هایی داشتیم که فرد مو نداشته یا می خواسته ظاهر زیباتری داشته باشد و برای گریم، پروتز، کاشت موقت مو و ... مراجعه نموده و این رخ داده، اما شکایتی بابت این موضوع از خانم یا خانواده اش نداشتیم.

البته معمولا افراد قبل از خواستگاری یکدیگر را می بینند و این طور نیست که دختری پسر را برای اولین بار در جلسه خواستگاری ببیند؛ بنابراین یک آشنایی مختصری از قبل وجود دارد. او با خنده ادامه می دهد: پشت سر من نمی دانم چه اتفاقی افتاده و خبر ندارم، اما تا حالا برای مان مسئله ای پیش نیامده و کسی در این باره به ما برای شکایت و گلایه، مراجعه ننموده است.

شخصا صورت طبیعی خودم را دوست دارم

او که معمولا سرش خیلی شلوغ است، درباره کامنت های فالوئرهایش که او را ترغیب به انجام عمل های زیبایی می نمایند، می گوید: رزرو گریم داماد ما، در روز های عادی سال حداقل از یک ماه زودتر باید انجام گردد. روز های خاص که طبیعتا باید زودتر از آن باشد. همان طور هم که گفتید، برخی افراد در کامنت پست هایم می گویند؛ چرا خودتان سراغ عمل های زیبایی نرفتید و صورت تان این قدر طبیعی است. من خودم، صورت طبیعی ام را دوست دارم. البته اگر بحث گریم باشد، خودم را گاهی گریم می کنم که آن هم یک چیز زیباسازی و متعادل سازی صورت است، اما این که بروم، بینی ام را عمل کنم، دندان هایم را کامپوزیت کنم، فکم را فلان، نه، این کار ها را دوست ندارم و علاقه ای ندارم. به نظرم، صورت طبیعی فرد، زیبایی بیشتری دارد.

شب عروسی بهتر از همواره باشیم یا متفاوت؟

خاطره انگیزترین شب زندگی هرکسی مراسم ازدواج اوست، حتی در اتفاقاتی مثل تولد فرزند با آن اهمیتش هم لازم نیست فرد آراسته باشد، فیلم بگیرد، این روز ها هم که عکس و فیلم عروسی از چند عکس حین مراسم فراتر رفته و فرمالیته، آتلیه، باغ و... هم به آن اضافه شده و چنان هزینه ها و مقدمات بالا رفته که وقتی فرد وارد گودش می گردد ترجیح می دهد حالا که هزینه نموده لااقل در خوش تیپ ترین شکل ممکن باشد تا هزینه هایش توجیهی داشته باشد. خب هیچ عیبی هم ندارد، اما مسئله این جاست خوش تیپ ترین حالت ممکن براساس چهره خودش یا براساس معیار های شبکه های اجتماعی؟ وقتی فردی مو ندارد می تواند چند ماه قبل عروسی مو بکارد، اما گذاشتن پروتز یک شبه هر چند ممکن است سلیقه داماد یا حتی عروس باشد و نظرشان هم محترم است، اما از چند نظر قابل تامل است. فرد با تغییر چهره کامل به جای بهبود آن، به نوعی زیبایی معمولی و طبیعی خود را زیر سوال می برد و این حس که چهره اش کافی نبوده و احتیاج به تغییر کامل دارد ممکن است بعد از این هم همراهش باشد.

از طرفی برخلاف مو کاشتن و فوت و فن های ماندگار، گریم یک شبه راحت از بین می رود و از فردا در کوچه و خیابان و فامیل آدم ها با چهره واقعی خود فرد روبرو می شوند و ممکن است واکنش هایی داشته باشند که حس و حال فرد را خراب کند. از طرفی چنین تغییرات کاملی اهمیت اخلاق فرد را هم تحت الشعاع قرار می دهد. در کنار همه این ها در آینده هم بچه این خانواده با سوالات عجیبی روبرو می گردد، او فیلم و عکس عروسی را می بیند، اما با پدری روبرو می گردد که طی 10 سال میزان 30 سال پیر شده. در واقع فیلم و عکس چنین مراسمی در حقیقت ثبت خاطره و لحظه های واقعی نیست. به هرحال چنین اقدامی تصمیم شخصی عروس و داماد است و نمی توان برای آن فرمول قطعی در نظر گرفت، اما تازه عروس و داماد قبل از گرفتن چنین تصمیمی باید به جوانب آن هم فکر نمایند.

به طور مثال دوستان و اطرافیان عروس در شب عروسی، دامادی را با وجنات آن چنانی تماشاد و بعد در مهمانی های محبت آمیز و خانوادگی با فردی کاملاً متفاوت روبه رو می شوند و واکنش ناخواسته آن ها ممکن است کمی زندگی زوج را تحت تاثیر قرار دهد. برای همین به رغم آن که داشتن پروتز موی موقت و گریم چند میلیونی هر کسی را خوش تیپ می نماید، اما توجه به عواقب آن هم ضروری است. شاید بد نباشد داماد در شب عروسی اش از همواره خوش تیپ تر باشد، اما لازم نباشد کاملاً از همواره متفاوت تر باشد.

منبع: فرارو

به "دامادهایی که با آرایش سنگین، تغییر چهره می دهند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دامادهایی که با آرایش سنگین، تغییر چهره می دهند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید