دانشگاه آزاد باید به دانشگاهی پژوهشی و فناورانه تبدیل گردد

به گزارش وبلاگ بهسا، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه این دانشگاه باید از دانشگاه آموزشی به دانشگاه پژوهشی و فناورانه تبدیل گردد، گفت: در پی تغییر ماهیت دانشگاه آزاد اسلامی به سمت دانشگاه حل مسأله هستیم.

دانشگاه آزاد باید به دانشگاهی پژوهشی و فناورانه تبدیل گردد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ بهسا، جلسه ارائه گزارش عملکرد استان ها در مورد مقدمات برگزاری رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، وحید ضرغامی قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه و دبیر کمیته اجرایی رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی، عبداله محمدی مدیرکل پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی، قباد بهزادی پور مدیرکل سرا های نوآوری، لاله ملک نیا مدیرکل دفتر ارتباط دانشگاه با صنعت، مهندس عسگری غلامزاده مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری و رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان های خراسان رضوی و شمالی، زنجان، قزوین، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس و خوزستان در سالن حافظ برگزار گردید.

روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه با بیان اینکه در کشور برنامه برون دادی بزرگتر از رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی نداشته ایم، گفت: همه واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر باید در جهت باشکوه برگزار کردن این رویداد کوشش نمایند و حضور فعالانه داشته باشند.

وی با بیان اینکه رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی در خردادماه سال آینده برگزار خواهد شد، اضافه نمود: واحد های دانشگاه آزاد اسلامی از استارت آپ ها و مراکز تحقیقاتی دعوت نمایند تا در این رویداد شرکت نمایند. باید گفتمان کارآفرینی در فضای دانشگاه آزاد اسلامی جاری و ساری گردد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه این دانشگاه باید از دانشگاه آموزشی به دانشگاه پژوهشی و فناورانه تبدیل گردد، گفت: در پی تغییر ماهیت دانشگاه آزاد اسلامی به سمت دانشگاه حل مسأله هستیم و باید این مهم را در رویداد ملی گام دوم به مردم و حاکمیت نشان دهیم. هر استان باید چند صنعت مهم استان خود را برای حضور در رویداد دعوت کند تا علاوه بر نشان دادن ظرفیت ها، مسائل خود را نیز مطرح کند.

دهقانی فیروزآبادی، امکانات، نیروی انسانی و ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی را بسیار بزرگ دانست و اضافه نمود: ارائه توانایی های دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت های صنعت و نهاد ها در قالب قرارداد های تجاری، مالی و تفاهم نامه ها و ساماندهی ظرفیت ها و توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی از جمله اهداف رویداد ملی گام دوم است.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تغییر پارادایم داده و این موضوع به معنای تربیت کارآفرین است، گفت: امروز نقطه جهاد مالی و دینی در جبهه کارآفرینی و اشتغال تعریف می گردد. اشتغال نافع، مسائل اجتماعی و فرهنگی را اصلاح می نماید و باید در این عرصه تسهیل گر جهاد اشتغال نافع باشیم.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: فضای شهر ها و استان ها باید متناسب با فضای امروز دانشگاه در جهت ایجاد اشتغال برای جوانان تعریف گردد. زمانی که دانشگاه ها بستر واقعی کسب و کار جوانان را فراهم کند، با جذب دانشجوی بیشتر مواجهه می شوند.

دهقانی فیروزآبادی بر برگزاری پرمحتوای رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد و اضافه نمود: لزوم گپ و تبادل نظر بین دانشجویان رشته های مهندسی، علوم پزشکی و علوم انسانی لازم است و دانشگاه در حوزه ترویج جای کار بسیار دارد. به همین دلیل لزوم مشارکت دانشجویان و تشکل های دانشجویی در برگزاری این رویداد ملی بسیار مهم و اساسی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دانشگاه آزاد باید به دانشگاهی پژوهشی و فناورانه تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه آزاد باید به دانشگاهی پژوهشی و فناورانه تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید