در زمان و مکان مناسب به اقدامات مُضر امارات واکنش نشان خواهیم داد

به گزارش وبلاگ بهسا، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه در گفتگو با شبکه الجزیره گفت: امارات اقدامات مُضری را در لیبی و سوریه مرتکب شده است که ما در زمان و مکان مناسب به آن واکنش نشان خواهیم داد.

در زمان و مکان مناسب به اقدامات مُضر امارات واکنش نشان خواهیم داد

وی با بیان این مطلب اضافه نمود: ابوظبی از سازمانهای تروریستی مخالف ترکیه حمایت می کند و هدف از این امر آسیب زدن به آنکارا است. امارات دولتی بازیچه است که به لحاظ سیاسی و نظامی به دیگران خدمت می کند و در واقع از دور از این کشور بهره برداری و سوءاستفاده می شود.

وزیر دفاع ترکیه در رابطه با اوضاع لیبی از امارات، عربستان، مصر، روسیه و فرانسه خواست که حمایت از ژنرال خلیفه حفتر در لیبی را متوقف کنند و مانع از تحقق اهداف وی در این کشور شوند تا مسائل سرت و الجفنه حل و فصل شود و به صورت کامل آتش بس در این کشور برقرار شود.

خلوصی آکار گفت: اگر امارات، عربستان، مصر، روسیه و فرانسه به حمایتهای خود از حفتر در لیبی ادامه دهند، راه منتهی به صلح در این کشور سخت و طولانی تر خواهد شد. ما گاهی اظهارنظرهایی از سوی طرف مصری می شنویم و برخی از این نظرات تحریک آمیز است.

وی بیان نمود: مصر باید درخصوص اظهارنظرهایی که می کند حساس تر باشد و ما به این کشور توصیه می کنیم که از بیان سخنانی که نه تنها به نفع صلح در لیبی نیست بلکه آتش جنگ در این کشور را شعله ور می کند، پرهیز کند.

ترکیه از دولت مستقر در طرابلس حمایت نظامی می کند در حالی که مصر، امارات متحده عربی و روسیه از رقبای این دولت که در شرق لیبی مستقر هستند، پشتیبانی کرده اند.

کشور نفت خیز لیبی از سال 2011 و در پی سرنگونی و کشته شدن معمر قذافی، دیکتاتور دیرینه این کشور، درگیر خشونت و جنگ داخلی است و مداخله خارجی در این کشور اوضاع را بدتر ساخته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "در زمان و مکان مناسب به اقدامات مُضر امارات واکنش نشان خواهیم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در زمان و مکان مناسب به اقدامات مُضر امارات واکنش نشان خواهیم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید