دستگیری 4 حفار غیرمجاز آثار تاریخی در گرمی

به گزارش وبلاگ بهسا، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی اردبیل از دستگیری چهار حفار غیرمجاز میراث فرهنگی و آثار تاریخی در شهرستان گرمی اطلاع داد و گفت: این افراد با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند.

دستگیری 4 حفار غیرمجاز آثار تاریخی در گرمی

به گزارش وبلاگ بهسا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، سرهنگ صابر افضل نیا اظهار کرد: با هماهنگی که با فرماندهی انتظامی بخش انگوت انجام شد، این افراد در حین حفاری دستگیر و پرونده برای آن ها تکمیل و تحویل مقامات قضایی شهرستان شد.

او اضافه کرد: با توجه به اینکه وظیفه ذاتی کارکنان یگان حفاظت میراث فرهنگی استان، تشکیل اکیپ های نظارتی روزانه و گشت زنی شبانه روزی است، با همکاری فرماندهی انتظامی در راستای شناسایی این افراد اقدام می گردد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی اردبیل با تأکید بر مشارکت سازنده مردم در جلوگیری از هرگونه تخریب آثار تاریخی و حفاری غیرمجاز در سطح استان توضیح داد: از مردم شریف استان درخواست می گردد در صورت مشاهده موارد مشکوک سریعاً موارد را 33361200 و 33366978 گزارش دهند تا میراث فرهنگی که هویت، تاریخ و تمدن هر ملت به شمار می رود با اقدامات به موقع حفظ گردد.

او گفت: نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان مقتدرتر از گذشته کار پایش و گشت زنی را انجام می دهد اما باوجوداین کوشش ها با توجه به گستردگی استان مقابله با هرگونه سوءاستفاده از میراث تاریخی و فرهنگی منطقه از سوی افراد سودجو نیازمند مشارکت و همکاری مردم است.

افضل نیا فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص لزوم حفاظت از آثار تاریخی را از عوامل تأثیرگذار در مقابله با سودجویان دانست و اظهار کرد: این امر در اولویت اقدامات این یگان است.

منبع: میراث آریا

به "دستگیری 4 حفار غیرمجاز آثار تاریخی در گرمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 4 حفار غیرمجاز آثار تاریخی در گرمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید