راهنمای کامل خرید برترین کرم ضدآفتاب برای خانم ها و آقایان

به گزارش وبلاگ بهسا، اولین و مهم ترین چیزی که در خصوص کرم ضدآفتاب باید بدانید این است که استفاده از این محصول برای همه افراد بالای 6 ماه لازم است. درواقع صرف نظر از رنگ و مقدار حساسیت پوست شما، هرگاه قصد خروج از خانه را دارید (حتی در روزهای ابری) باید از کرم ضدآفتاب بهره ببرید. دومین نکته مهم در خصوص این محصول این است که استفاده از هر نوع ضدآفتابی (حتی محصولات بسیار مقرون به صرفه قیمت) بهتر از هیچ است! با این حال، اگر قصد محافظت کامل از پوست خود را دارید، این راهنمای خرید می تواند اطلاعاتی در خصوص مقدار اثربخشی هر نوع ضدآفتاب، اهمیت فاکتور محافظت از آفتاب (SPF) و سایر جزئیات لازم را در اختیار شما قرار دهد.

راهنمای کامل خرید برترین کرم ضدآفتاب برای خانم ها و آقایان

با اصطلاح SPF، پرتوهای UVA و UVB بیشتر آشنا شوید

نور خورشید شامل طول موج های مختلف می شود که بخشی از آن ها در کنار طول موج های مرئی، از جو زمین عبور می نمایند و به پوست ما می رسند. عمده ترین این پرتوها شامل اشعه فرابنفش Ultraviolet (UV) است که به دو دسته UVA و UVB تقسیم می شود. UVA به اشعه پیرنماینده پوست هم معروف است و می تواند عاملی برای بسیاری از مسائل پوستی، لکه ها و چروک باشد. درواقع قدرت نفوذ و طول موج این نوع از پرتوها بسیار بالا است و همین فاکتور عاملی برای نابودی سلول های پوستی در لایه های عمیق تر و آسیب های ناشی از آن (سرطان پوست) است.

پرتوی UVB به اشعه آفتاب سوختگی معروف است و برخلاف اشعه UVA، قدرت آن با توجه به شرایط (مکان، زمان، فصول مختلف سال) متغیر است. این نوع از پرتوهای فرابنفش طول موج کوتاه تری نسبت به اشعه UVA دارند، با این حال، امکان تخریب سلول های پوستی و افزایش احتمال سرطان با وجود این دست از پرتوها همچنان وجود دارد.

عدد SPF معیاری برای میزان محافظت ضدآفتاب از پوست شما در برابر آفتاب سوختگی است که بخش زیادی از آن شامل محافظت در برابر اشعه UVB خورشید است. به طور کلی این عدد نشان دهنده مدت زمان لازم برای آفتاب سوختگی پوست با وجود کرم ضدآفتاب در مقایسه با نبودن آن است. به عنوان مثال، اگر معمولا پس از 20 دقیقه بدون کرم ضدآفتاب، دچار سوختگی می شوید؛ از دیدگاه تئوری خرید ضدآفتابی با SPF 30 شما را تا 600 دقیقه (10 ساعت) از آسیب محفوظ نگه می دارد. البته در نظر داشته باشید که به مرور زمان ممکن است کرم از روی پوست شما پاک شود یا قابلیت محافظتش را از دست بدهد، بنابراین ضروری است تا هر دو ساعت یک بار ضدآفتاب را تتازه کنید.

علاوه بر این شدت و پراکندگی پرتوهای UVB در طول روز و بر اساس مکان فرق دارد. بعلاوه هیچ کرم ضدآفتابی قابلیت مسدودسازی 100 درصد اشعه های خورشید را ندارد. در ادامه بدانید که فاکتور SPF چیزی در خصوص قابلیت های محافظتی کرم در برابر اشعه UVA نمی گوید، درواقع اشعه UVA ضریب نفوذ بالاتری نسبت به پرتوهای UVB دارد. این پرتوها می توانند پوست را برنزه و پیر نمایند و از جمله گزینه های افزایش ریسک سرطان پوست هستند.

بر خلاف پرتوهای UVB که از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر در شدیدترین میزان خود هستند، پرتوهای UVA تا زمانی که نور روز وجود داشته باشد در اطراف شما حاضرند؛ به همین علت توصیه می شود که در پی ضدآفتابی با قابلیت محافظت در برابر طیف وسیعی از پرتوهای UVA و UVB باشید.

بازگشت به لیست

روش تشخیص ضدآفتاب مناسب برای هر نوع پوست

همانطور که قبلا هم اشاره شد، فاکتور SPF یکی از با اهمیت ترین موارد در زمان تصمیم برای خرید ضدآفتاب است. از طرفی توجه به نوع برند و خوش نامی محصول هم در انتخاب اهمیت ویژه ای دارد، چراکه در یکسری از محصولات شاهد میزان SPF پایین تر از عدد نوشته شده بر روی کِرم هستیم، به طوری که ممکن است ضدآفتابی ادعای SPF50 داشته باشد، اما طی آنالیز ها معین شود که میزان SPF آن تنها 25 درصد است.

به همین دلیل، گفتنی است که آموزشگاه پوست آمریکا استفاده از محصولی با SPF 30 یا بالاتر را توصیه می نماید. درواقع ضدآفتاب هایی با SPF 85 درصد یا بالاتر، جزو کالاهای بسیار باکیفیت به حساب می آیند. گزینه های بسیار خوب، SPF 70 تا 84 درصد را پشتیبانی می نمایند، ضدآفتاب های خوب میزان SPF 60 تا 69 درصد دارند، کرم های معمولی 50 تا 59 درصد و ضدآفتاب های کم کیفیت زیر 49 درصد SPF را پشتیبانی می نمایند.

در مرحله بعد، آنالیز بو و عطر کرم حائز اهمیت است. اگر محصولی برای شما بوی نامطبوع، احساس چسبندگی یا چربی بیش از حد داشته باشد، می تواند دست مایه خوبی، برای عدم استفاده از ضدآفتاب به حساب آید. البته این مساله تا حد زیادی ذهنی است، چراکه رایحه دوست داشتنی ضدآفتاب شما، ممکن برای دوستان غیر قابل تحمل باشد.

کرم های ضدآفتاب دارای رایحه های متنوعی هستند، درواقع علاوه بر رایحه کلاسیکِ ساحلی بعضی از محصولات همراه با نت های گرمسیری، گل، مرکبات و غیره هستند. بعلاوه نمونه های بدون رایحه هم چندان خالی از عطر نیستند و معمولا بوی ملایمی شبیه به پلاستیک یا خاک رُسِ مرطوب دارند. در کنار این دو مورد، میزان سبکی بر روی پوست، چسپندگی آن، میزان ماندگاری و ضد آب بودن هم از دیگر فاکتورهای قابل توجه است.

در انتهای این بخش چند ضدآفتاب مناسب برای پوست های مختلف را معرفی می کنیم. بعلاوه به منظور دسترسی به جزئیات بیشتر می توانید به بخش معرفی پرفروش ترین کرم های ضدآفتاب برای آقایان و خانم ها در همین مقاله، مراجعه کنید.

محصول مناسب برای هر نوع پوستنوع پوست
کرم ضدآفتاب اوسرین +SPF50، مخصوص پوست خشکپوست های خشک
کرم ضدآفتاب رنگی سان سیف مدل N15پوست های سبزه یا با توناژ تیره
کرم ضدآفتاب فاقد چربی الاروپوست های لکه دار
کرم ضدآفتاب لایسل مدل 445 T2 Sunselپوست های چرب
کرم ضدآفتاب پیکسل مدل LIGHT BEIGEپوست های حساس
کرم پودر دوسه سری کانسیلردارپوست آرایش شده

بازگشت به لیست

هنگام استفاده از ضدآفتاب این 5 نکته را به یاد داشته باشید

اگر از سایر راهکارهای محافظتی (همانند کلاه، دستکش و…) در برابر آفتاب استفاده می کنید، می توانید به میزان کمتری از ضدآفتاب بهره ببرید. تحقیقات نشان می دهد افرادی که تنها به کرم های ضدآفتاب اعتماد می نمایند بیشتر از کسانی که در سایه می مانند و لباس هایی با آستین بلند می پوشند، دچار سوختگی می شوند. بنابراین سعی کنید که در ساعات به شدت آفتابی (از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر) از نور خورشید دوری کنید. در سایه بمانید و مناسب شرایط لباس بپوشید. حال با توجه به این توضیحات به سراغ 5 نکته مهم برای استفاده بهتر و اصولی تر این محصول می رویم.

1. تاریخ انقضای آن را آنالیز کنید

طبق مقررات مطرح شده در سازمان غذا و دارو، محصولاتی همانند کرم های ضدآفتاب به گونه ای فرموله شده اند که حداقل برای سه سال موثر واقع شوند. این در حالی است که اگر تاریخ انقضای این کالا بگذرد، دیگر تضمینی برای باقی ماندن قابلیت های محافظتی آن وجود ندارد. اگر تیوب یا قوطی محصول تاریخ انقضا ندارد و حتی به خاطر ندارید که چه زمانی آن را خریده اید، بهتر است احتیاط کنید و ضدآفتابی تازه بخرید.

2. ضدآفتاب را تکان دهید

ممکن است در دستورالعمل استفاده از این محصولات تا به حال به این نکته برخورد نداشته باشید. اما تکان دادن ضدآفتاب به ویژه مدل های اسپری، قبل از مصرف می تواند به توزیع بهتر مواد فعال در سراسر بسته یاری کند.

3. یک نخود ضدآفتاب فایده ای ندارد!

به یاد داشته باشید که طی آزمایش های صورت گرفته، اگر از نصف میزان استاندارد بهره ببرید، محافظت SPF تقریباً به نصف کاهش می یابد. بنابراین همورازه 15 تا 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن از کرم ضدآفتاب (مدل های تیوبی) بهره ببرید و در کنار آن به نواحی جزئی مانند لب ها، پشت دست ها، پشت گردن، پوست سر و گوش ها (به ویژه آقایان) توجه کنید. میزان مصرف کافی از ضدآفتاب معادل با یک قاشق چای خوری به ازای هر ناحیه از بدن (صورت و گردن، هر بازو، هر پا، سینه و شکم، پشت و پشت گردن) است. البته در خصوص لوسیون های ضدآفتاب بدن، یک لیوان پر برای پوشاندن کل بدن مناسب است.

4. تمدید مجدد ضدآفتاب را جدی بگیرید

صرف نظر از اینکه از چه نوع ضدآفتابی استفاده می کنید، حتما هر 2 ساعت یک بار و بلافاصله پس از شنا یا تعریق شدید، آن را تتازه کنید.

5. از اسپری ضدآفتاب با دقت بهره ببرید

به طور کلی روش صحیح استفاده از این نوع ضدآفتاب ها به این شکل است که نازل را در فاصله حدودا 10 الی 15 سانتی متری (4 تا 6 اینچی) از پوست خود نگه دارید و سپس آن را فشار دهید؛ وس از این مرحله، مواد اسپری شده را بر روی پوست بمالید، حتی اگر بر روی آن نوشته شده باشد، ضدآفتاب را روی پوست مالش ندهید! جالب است بدانید که مالش مناسب این محصول بر روی پوست، قابلیت های محافظتی آن را افزایش می دهد.

بازگشت به لیست

کرم ضدآفتاب فیزیکی و شیمیایی چه تفاوتی دارند؟

بیشتر مردم به اشتباه فکر می نمایند که استفاده از ضدآفتاب مخصوص فصل تابستان است، اما همانطور که تا به اینجای کار متوجه شدید ضدآفتاب محصولی برای همه فصول است. به طور کلی ضدآفتاب ها را می توان به دو دسته فیزیکی و شیمیایی تقسیم کرد که در ادامه در خصوص هر یک توضیحاتی خواهیم داد.

ضدآفتاب فیزیکی: اصولا ضدآفتاب های فیزیکی، با نام های معدنی، مینرال یا طبیعی هم معروف اند، چراکه دارای ترکیبات معدنی فعال مثل تیتانیوم دی اکسید یا اکسید روی (زینک اکسید) به منظور مراقبت در برابر پرتوهای فرابنفش خورشید هستند.

ضدآفتاب شیمیایی: در کنار این گزینه برای خرید، محصولاتی تحت عنوان ضدآفتاب های شیمایی قرار دارند که حاوی ترکیباتی بر پایه کربن هستند و می توانند اشعه های فرابنفش خورشید را طی یک واکنش شیمیایی به گرما تبدیل نمایند. ترکیبات فعال موجود در این نوع ضدآفتاب شامل آووبنزون، اکتینوکسات، اکتیسالات و اکسی بنزون می شود. ضدآفتاب های شیمیایی رقیق تر از ضدآفتاب های طبیعی هستند و احساس سنگینی (بر خلاف ضدآفتاب های فیزیکی) روی پوست نمی دهند؛ همین مساله هم عاملی برای محبوبیت و راحت تر پخش شدن آن روی پوست است.

برای آشنایی بیشتر با مزایا و معایب هر یک از ضد آفتاب های معرفی شده، می توانید به مطلب کرم ضدآفتاب فیزیکی و شیمیایی چه تفاوتی دارند و کدام برای شما مناسب تر است؟ مراجعه کنید، تا جزئیات بیشتری درباره این دو محصول به دست آورید و انتخابی بهتر را رقم بزنید.

بازگشت به لیست

آیا کرم ضدآفتاب سرطان زا است؟

سرطان پوست را می توان یکی از شایع ترین سرطان ها در بین انواع مختلف این بیماری در نظر گرفت. بنابراین می توان اذعان کرد که فواید استفاده از ضدآفتاب بر خطرات احتمالی ناشی از مواد تشکیل دهنده آن، فزونی ویژه ای دارد. همیشه برای بسیاری از مصرف نمایندگان، نگرانی هایی در خصوص اثرات مواد شیمیایی فعال در این نوع از محصولات وجود دارد، به همین دلیل بیشتر نگرانی ها متوجه ترکیبات شیمیایی شامل اُکسی بنزون (Oxybenzone) و آووبنزون (Avobenzone) است که به منظور محافظت در برابر پرتوهای فرابنفش در ترکیبات کِرم وجود دارد. از طرفی، بعضی از متخصصین ایجاد سوزش، اختلالات هورمونی و حتی سرطان پوست را نتیجه جذب این ترکیبات به پوست می دانند. اما سازمان غذا و دارو (FDA) Food and Drug Administration ضمن انجام تحقیقات کاملی مطرح می نماید که این ترکیبات بی خطر هستند.

با این حال، بعضی آزمایش های صورت گرفته بر روی حیوانات نشان می دهد که وجود اُکسی بنزون و آووبنزون عاملی برای تغییرات هورمونی است، هر چند که یکسری از تحقیقات کوتاه مدت بر روی انسان هیچ اثر نامطلوبی را نشان نداده است. بعلاوه یک مطالعه کامل بر روی نمونه های حیوانی نشان می دهد که ماده غیرفعال رتینیل پالمیتات (Retinyl Palmitate)، که مربوط به یکی از ترکیبات شیمیایی مرتبط با ویتامین A به نام رتینوئیدها است، می تواند در هنگام قرارگیری در نور، سرطان زا باشد. البته لازم به تاکید است که این مطالعه هم شامل موارد انسانی نمی شود و تنها بر روی نمونه های حیوانی صورت گرفته است.

به طور کلی تجویز قرص هایی حاوی نوع متفاوتی از رتینوئید برای بعضی از بیماران پوستی امری رایج است، بنابراین با توجه به اینکه هیچ تحقیق علمی ای صراحتا استفاده از ضدآفتاب برای انسان را مضر ندانسته اند، اما بنابر احتیاط توصیه می شود که زنان باردار، ضدآفتابی بدون ترکیب رتینول پالمیتات (Retinol Palmitate) یا رتینیل پالمیتات (Retinyl Palmitate) را انتخاب و خریداری نمایند.

در کنار این موارد باید مطرح نمود که محصول خریداری شده شما به هیچ وجه نباید شامل ماده ای به نام بنزن باشد، چراکه این مولکول یک سرطان زای بالقوه است، البته لوسیون های ضدآفتاب حاوی مولکول بنزن به شکل شناخته شده، نیستند. در سرانجام این بخش لازم به تاکید است که شواهد زیادی نشان می دهد، کرم ضدآفتاب در برابر سرطان پوست و سایر اثرات مضر خورشید قابلیت محافظتی بسیار بالایی دارد. بنابراین توصیه می شود که به استفاده از آن ادامه دهید تا تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام گیرد.

بازگشت به لیست

ضدآفتاب فیزیکی بخرم یا نه؟

اگر با توجه به تمام توضیحات داده شده در بخش قبلی همچنان در خصوص مواد شیمیایی موجود در این محصولات نگران هستید، ممکن است انتخاب کرم ضدآفتاب طبیعی یا فیزیکی مشکل شما را رفع کند. به طور کلی این نوع از ضدآفتاب ها تنها حاوی دی اکسید تیتانیوم، اکسید روی یا هر دو به عنوان مواد فعال موجود هستند و طبق آنالیز های FDA، هیچ نگرانی از بابت مضرات شیمیایی آن وجود ندارد.

اما نقطه ضعف انتخاب ضدآفتاب فیزیکی، محافظت کمتر در برابر پرتوهای فرابنفش باشد. جالب است بدانید که طبق آنالیز های صورت گرفته به وسیله تیم متخصصین Consumer Reports ضدآفتاب های فیزیکی از نظر SPF و محافظت در برابر UVA، درجه یک محسوب نمی شوند. بعلاوه بازه وسیعی برای انتخاب SPF مناسب ندارند و علاوه بر احساس سنگینی روی پوست، جذب چندان بالایی هم ندارند.

بازگشت به لیست

آیا بچه ها احتیاج به ضدآفتاب مخصوص دارند؟

بله، متخصصین این حوزه پیشنهاد می نمایند که برای نوزادان، بچه ها و بعلاوه افرادی که پوست حساسی دارند، کرم های ضدآفتاب فیزیکی معتبر را بخرید؛ چراکه با استفاده از این دست محصولات احتمال ایجاد بثورات پوستی یا سایر واکنش های آلرژیک را به کمترین میزان خود می رسد. بعلاوه ضدآفتاب های شمیایی و ضد حساسیت با فرمولاسیون اکسید روی، هم انتخاب مناسبی برای بچه ها است.

در کنار این موارد توصیه می شود از کرم و لوسیون به جای اسپری ضدآفتاب برای بچه ها بهره ببرید، چراکه این نوع محصولات می توانند ریه بچه ها را تحریک نمایند. در صورتی که تنها گزینه شما اسپری ضدآفتاب است، ابتدا آن را بر روی دست خود اسپری کنید و سپس به پوست صورت و بدن کودک بمالید. بعلاوه هنگام استفاده از ضدآفتاب از کودک بخواهید چشم ها و دهانش را ببندند، تا کودک دچار سوزشی و ناراحتی نشود.

بازگشت به لیست

پرفروش ترین کرم های ضدآفتاب برای آقایان و خانم ها

در کنار تمام اطلاعات و نکات مطرح شده در این نوشتار، ضروری است تا نگاهی اجمالی به محبوب ترین و پرفروش ترین کرم های ضدآفتاب برای آقایان و خانم ها با استناد به سایت وبلاگ بهسا داشته باشیم.

کرم ضدآفتاب نیولین مدل کلاژن حجم 40 میلی لیتر

کرم ضدآفتاب نیولین مدل کلاژن، محصولی با حجم 40 میلی لیتر و مناسب برای پوست های معمولی است که یکی از کرم های ضدآفتاب معروف و پرطرفدار است. وجود کلاژن در ضدآفتاب نیولین عاملی برای کاهش چین و چروک پوست است که در کنار نقش مراقبتی (SPF 50) و آب رسانی ای که دارد، محصولی با ارزش خرید بالا به شمار میرود. بعلاوه وجود ویتامین های B3 ،B5 و E هم شادابی و طراوت کافی را به پوست شما می بخشد. کشور مبدا این برند ایتالیا است و قابلیت محافظت در برابر اشعه UVA دارد. گفتنی است که این محصول هم برای آقایان و هم خانم ها گزینه ای مناسب است و همراه با قیمتی ارزان می تواند انتخاب خوبی برای خرید باشد.

کرم ضدآفتاب رنگی فاقد چربی سی گل 50 میلی لیتر

اگر دارای پوستی کاملا چرب همراه با تعریق زیاد هستید، شاید خرید کرم ضدآفتاب رنگی فاقد چربی سی گل با ظرفیت 50 میلی لیتر بتواند احتیاج شما را به طور کامل رفع کند. در همین ابتدا لازم به تاکید است که برند ایرانی سی گل در کنار سایر محصولات با کیفیتِ آرایشی و بهداشتی، دسته از ضدآفتاب ها تحت نام Sun Pro را به بازار عرضه نموده است که علاوه بر قابلیت های مراقبتی امکان تقویت یا ترمیم پوست را هم دارد.

کرم ضدآفتاب رنگی فاقد چربی سی گل هم جزو همین دسته محصولات است و با رنگ بژ روشن حاوی ترکیباتی شامل عصاره آلوئه ورا، جوانه گندم و ویتامین E است. درواقع وجود این ترکیب همراه با آنتی اکسیدان موجود در آن، این محصول سی گل را با قابلیت جلوگیری از ضایعات پوستی همراه نموده است. از جمله دیگر معینه های این نوع کرم ضد آفتاب قابلیت سازگاری با پوست های خشک و معمولی، پخش شوندگی مناسب، سبکی، مرطوب نمایندگی و SPF 60 است. البته لازم به تاکید است که اگر پوستی با تناژ تیره و بسیار تیره دارید، رنگ کرم چندان مناسب شما نخواهد بود و باید در پی محصولی کاملا مشابه از این برند اما به صورت بی رنگ باشید.

کرم ضدآفتاب و ضد لک لافارر مدل Oily and Acne-Prone SPF30 حجم 40 میلی لیتر

کرم ضدآفتاب و ضد لک لافارر مدل Oily and Acne-Prone SPF30، کالایی ایرانی با SPF30 است که در حجم 40 میلی لیتر به بازار عرضه شده است. این محصول بی رنگ علاوه بر قابلیت های محافظتی در برابر پرتوهای فرابنفش، قابلیت ضد لک همراه با عصاره گیاهان شیرین بیان، بیربری، سارمنتوزا ساکسی فراگا آلوئه ورا و پاپایا است. بنابراین در هنگام استفاده از آن با نرمی، سبکی و لطافت بالایی روبرو خواهید شد. ضدآفتاب و ضدلک لافارر محصولی سازگار با پوست های چرب است که می تواند به خوبی بر روی صورت جذب شود و هیچ گونه رد سفیدی را باقی نگذارد.

کرم ضدآفتاب آقایان سان سیف SPF40

وقتی صحبت از روتین پوستی و کرم های مختلف از جمله انواع ضدآفتاب می شود، اغلب افراد این نوع از محصولات را مخصوص خانم ها می دانند، اما جالب است بدانید که پوست آقایان آن ها همانند خانم ها احتیاج به نگهداری و مراقبت دارد. در این میان یکی از ضدآفتاب های مالی و مناسب برای آقایان کرم ضد آفتاب سان سیف با SPF40 است. ضدآفتاب ایرانی سان سیف محصولی برای پوست های معمولی و همراه با عصاره جینگ سنگ، چای سبز و سالیسیلیک اسید است که علاوه بر نرمی و لطافت، محافظت بالایی را در برابر اشعه فرابنفش ایجاد می نماید. این محصول مراقبتی بدون رنگ و 50 میلی لیتری است و همراه با مجوز سازمان غذا و دارو گزینه ای ارزان و باکیفیت به شمار میرود.

کرم ضدآفتاب مای

مای برندی نام آشنا و با کیفیت است که کرم ضدآفتاب آن با حجم 50 میلی لیتر هم از این قاعده مستثنی نیست. این مدل ضد آفتاب با SPF30 به بازار عرضه شده است و همراه با عصاره آلوئه ورا کاملا با پوست های معمولی سازگاری دارد. گفتنی است که محصول پیش رو رنگی است، بنابراین برای آقایان و بعلاوه افرادی با پوست چرب به هیچ وجه توصیه نمی شود. از دیگر ویژگی های این کالا مقاومت در برابر تعریق، فاقد اسانس، سنگین و کاملا مات است. به طور کلی این محصول در دسته مالی تری انواع ضدآفتاب ها است و می تواند احتیاجهای شما را تا حد مناسبی رفع کند.

ژل ضدآفتاب پریم سری C-PRIME حجم 40 میلی لیتر

ژل ضدآفتاب پریم سری C-PRIME، کالایی با حجم 40 میلی لیتر، سازگار با انواع پوست ها (غیر از پوست های مستعد آکنه فعال) و همراه با SPF 50 است همراه با عصاره کاکادو و چای سبز در هنگام استفاده سبکی و لطافت را به همراه خواهد داشت. این محصول به رطوبت و تعریق مقاوم است و می تواند تا حد مناسبی کاهش دهنده التهابات پوستی ناشی از اشعه UV باشد، بدین معنی که قابلیت ترمیم نمایندگی هم دارد.

این نوع ژل قابلیت شفاف جلوه دادن پوست را در کنار جذب بسیار بالا دارد و اغلب افرادی که با وجود پوست های حساس و خشک در انتخاب ضدآفتاب مشکل دارند، این محصول را به عنوان انتخابی سازگار و باکیفیت معرفی می نمایند. در سرانجام لازم به تاکید است که اگرچه این محصول قیمت بالایی نسبت به گزینه های قبلی دارد، اما ارزش خرید آن این قیمت را به خوبی توجیح می نماید.

کرم ضدآفتاب رینوزیت مدل BE90 حجم 50 میلی لیتر

اگر در پی ضدآفتابی با قابلیت حفاظت کامل هستید، کرم ضدآفتاب رینوزیت مدل BE90 با حجم 50 میلی لیتر می توان گزینه مدنظر شما باشد. این محصول ایرانی و بسیار ارزان قیمت همراه با عصاره چای به بازار عرضه شده است و SPF آن 90 درصد است. با استفاده از این محصول نگرانی ای بابت سازگاری با پوست های مختلف وجود ندارد، چراکه رینوزیت مدل BE90 با هر نوع پوستی ازجمله معمولی، خشک و چرب سازگار است. این محصول بدون ایجاد هیچ گونه رنگ غیرطبیعی بر روی سطح پوسـت قابل استفاده است و همراه با فیلترهای فیزیکی و شـیمیایی ای که مورد تایید FDA است به بازار آمده است. از دیگر معینه های این کالا قابلیت ضدآب بودن، ضد تعریق و ضد التهابی آن است. که همراه با جلوه رنگ مات از جذب مناسبی هم برخوردار است.

کرم ضدآفتاب مردانه مای مدل Ultra Guard حجم 50 میلی لیتر

کرم ضدآفتاب مردانه مای مدل Ultra Guard با حجم 50 میلی لیتر محصولی بدون عصاره و مناسب برای آقایان است که SPF 50 دارد و با انواع پوست ها سازگار است. این کالا قابلیت کنترل نمایندگی چربی پوست را دارد و پس از مصرف احساس کاملا سبکی را به شما هدیه خواهد نمود. Ultra Guard کاملا بی رنگ است و برای افرادی که علاقه مند به عدم تغییر رنگ پوست شان هستند، انتخابی مناسب است.

اسپری ضدآفتاب بی ای تری مدل 01 حجم 100 میلی لیتر

بی ای تری برندی معتبر و ایتالیایی است که اصل خود را بر مساله حفاظت از محیط زیست قرار داده است، بنابراین با خرید محصولات این برند ارزشمند می توانید از توجه و حفظ محیط زیست مطمئن باشید و ضدآفتابی کاملا سبز را بخرید. اسپری ضدآفتاب بی ای تری مدل 01 هم از جمله همین دسته محصولات است که با SPF متغیر قابلیت پخش بالایی را رقم می زند.

منظور از SPF متغیر این است که در صورت یک بار اسپری کردن این ضدآفتاب به صورت یکنواخت، شاهد SPF20، دو بار SPF40 و سه بار اسپری کردن آن به SPF60 خواهید رسید. به منظور استفاده بر روی صورت هم تنها کافیست، ضدآفتاب را بر روی کف دست های خود اسپری نموده و سپس بر روی صورت خود بمالید. این نوع ضدآفتاب ایتالیایی محافظت نماینده قابلی در برابر اشعه UVA است و همراه با رایحه چوب و زنجبیل، پوست را لطیف و مرطوب می نماید.

کرم ضدآفتاب پریم مدل Acnex Beige SPF60 حجم 40 میلی لیتر

کرم ضدآفتاب پریم مدل Acnex Beige SPF60، ضدآفتابی مخصوص پوست های چرب و ضدآکنه است که با معیناتی از جمله SPF60، رنگ بژ، فاقد چربی و کنترل نماینده سبوم در سایت وبلاگ بهسا موجود است. این محصول 40 میلی لیتر حجم دارد و می تواند در مقابل اشعه های UVB, UVA و IR محافظت مناسبی را ارائه کند. ضدآفتاب پریم رایحه خاصی ندارد و همین مساله هم برای افرادی که علاقه ای به رایحه های مختلف کرم ندارد، گزینه ای مناسب است. جالب بدانید که جذب سریع و قابلیت پوشاندن لکه های تیره پوست و لک های ناشی از آکنه از دیگر معینه های کاربردی این محصول خوش قیمت و محبوب است.

کرم ضدآفتاب سینره حجم 50 میلی لیتر

کرم ضدآفتاب سینره، کرمی ایرانی و با حجم 50 میلی لیتر است که با توجه به خوش نامی برند در بین ضدآفتاب های محبوب و باکیفیت دسته بندی می شود. SPF60 و سازگاری با انواع پوست ها از دیگر معینات این کرم است، که آن را هم برای خانم ها و هم آقابان به موردی قابل آنالیز تبدیل نموده است.

به طور کلی کرم ضدآفتاب سینره حفاظت کاملی در برابر پرتوهای مضـر UVB و UVA دارد که بدون ایجاد رنگ غیر طبیعی بر روی سطح پوسـت می توان به برترین نحو از آن استفاده کرد. ضد آب بودن و مقاومت در برابر تعریق همراه با ترکیبات گیاهی ضدالتهاب و ویتامین E جهت پیشگیری از ایجاد چین و چروک از دیگر ویژگی های این ضدآفتاب است.

کرم ضدآفتاب کودک مای مدل Kids Spf50 حجم 75 میلی لیتر

همانطور که در طول این راهنمای جامع به آن اشاره شد، استفاده از ضدآفتاب های تیوپی و غیر اسپری ای یکی از برترین گزینه ها برای مصرف بچه ها است. در این میان کرم ضدآفتاب مای مدل Kids Spf50 محصولی مناسب و بی رنگ برای بچه ها است که می توانید با خیال راحت از آن بهره ببرید.

ضد آفتاب کودک مای حاوی روغن جوجوبا است که با خواص مفیدی که دارد، پوست کودک را تقویت و تاثیرات منفی آفتاب را خنثی می نماید. حجم این کالا 75 میلی لیتر است همراه با SPF50 به بازار عرضه شده است. در حالت کلی این ضدآفتاب برند مای می تواند نگرانی شما را به عنوان والد، تا حد زیادی از بابت بازی بچه ها زیر نور آفتاب و آسیب به پوست آن ها راحت کند. بنابراین انتخاب و خرید آن می تواند تصمیمی کاملا درست باشد.

کرم ضدآفتاب درموبای مدل SPF65 حجم 50 میلی لیتر

کرم ضدآفتاب درموبای مدل SPF65 محصولی در حجم 50 میلی لیتر است و قابلیت بسیار بالایی در کنترل ترشح غدد چربی پوست و پوشش آن دارد. در کنار این موضوع، این کرم می تواند پوست های چرب و براق را به طرز منحصربه فردی متعادل و مات کند. گفتنی است که ویتامـین E موجود در ایـن کرم پوست را از اثر رادیکال های آزاد نور خورشید و امواج فرابنفش محافظت می نماید و آلانتوئین موجود در آن از التهاب ناشی از سوختگی پوست زیر نور خورشید جلوگیری می نماید.

کرم ضدآفتاب درموبای حاوی فیلترهای فیزیکی و رنگ طبیعی است و انتخاب مناسبی برای پوست های چرب و جوش دار است. این محصول فرانسوی 200 گرم وزن دارد و SPF آن 60 درصد است. البته لازم به تاکید است که قیمت این محصول نسبت به سایر رقبا اندکی بالاتر است.

فلویید ضدآفتاب مردانه لانسون مدل Multi action حجم 40 میلی لیتر

یکی دیگر از محصولاتی محافظتی خوش نام برای مراقبت از پوست آقایان، فلویید ضدآفتاب مردانه لانسون مدل Multi action با حجم 40 میلی لیتر است. مواد تشکیل دهنده این کرم علاوه بر المان های محافظتی در برابر اشعه فرابنفش شامل مواد تسکین دهنده و تنظیم نماینده چربی برای کاهش التهابات و قرمزی پوست و ایجاد جوش است. در واقع نکته شاخص این محصول، اثر تسکین دهندگی و ضدجوش قوی در کنار اثر ضدچروک و ضدآفتابی آن است که جای توجه ویژه ای دارد. این محصول ساخت شرکت فرانسوی لانسون است و همراه با عصاره گل قاصدک، اثرات ضدآلودگی دارد. گفتنی است که SPF این محصول 50 درصد است و می تواند سلامت پوست را به شما هدیه کند.

بازگشت به لیست

جمع بندی

همانطور که در طول این راهنمای کامل هم به آن اشاره شد، در هنگام خرید هر نوع ضد آفتابی باید توجه داشته باشید که حداقل SPF آن میزان 30 باشد تا بتواند تا حدود 95 درصد از اشعه UVB را مسدود کند. البته با افزایش فاکتور SPF میزان حذف پرتوهای فرابنفش هم بیشتر می شود، اما باید توجه داشته باشید که هیچ گاه به صددرصد نمی رسد.

منبع: Consumer Reports

منبع: دیجیکالا مگ

به "راهنمای کامل خرید برترین کرم ضدآفتاب برای خانم ها و آقایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای کامل خرید برترین کرم ضدآفتاب برای خانم ها و آقایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید