رسانه فرانسوی: مغرب از ترکیه پهپاد تهاجمی خریده است

به گزارش وبلاگ بهسا، رسانه ای فاش کرد که ترکیه بیش از ده عدد از پهپادهای تهاجمی خود را به همراه ایستگاه های کنترل این پهپادها به مغرب فروخته است.

رسانه فرانسوی: مغرب از ترکیه پهپاد تهاجمی خریده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهسا، سایت اطلاعاتی متعلق به فرانسه فاش کرد که ترکیه اواخر به مغرب 13 پهپاد تهاجمی تحویل داده است.

سایت آفریکا انتلیجنس امروز آدینه نوشت که مغرب در کنار این 13 پهپاد، ایستگاه های کنترل زمینی را نیز از ترکیه خریده است.

دولت مغرب تا به امروز به این خبر واکنشی نشان نداده است کما اینکه دولت ترکیه نیز فروش این تسلیحات را به مغرب تأیید ننموده است.

عملکرد پهپادهای ترکیه در مناطق درگیری مانند لیبی، سوریه و اخیرا در قره باغ کوهستانی توجه کارشناسان نظامی را به خود جلب نموده و تمایل به خرید این پهپادها بیشتر شده است که اخیرا اوکراین به امید ایجاد تغییر در درگیری با شبه نظامیان جدایی طلب شماری از این پرنده ها را خریده است.

خبرگزاری بلومبرگ شش آوریل گزارش داد که پهپادهای ساخت ترکیه موجب نگرانی متحدان این کشور شده است؛ چرا که نقش صنایع دفاعی ترکیه و تأثیر آن بر بازارهای تسلیحات و تغییر قواعد بازی در سیاست های خارجی آنکارا رو به رشد بوده است.

خرید پهپاد ترکیه توسط مغرب از این جهت حائز اهمیت است که این کشور طی یک سال اخیر درگیری های نظامی با جبهه پولیساریا که خواستار سرانجام اشغال صحرای غربی از سوی مراکش است، داشته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "رسانه فرانسوی: مغرب از ترکیه پهپاد تهاجمی خریده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه فرانسوی: مغرب از ترکیه پهپاد تهاجمی خریده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید